''Kobiety mafii'' z najlepszym otwarciem. Pokona造 ''Nowe oblicze Greya''

''Kobiety mafii'' zdetronizowa造 ameryka雟ki erotyk. Film Vegi w pierwszy weekend obejrza這 prawie 700 tys. widz闚.

Najnowszy film Patryka Vegi pobił rekord oglądalności. W premierowy weekend ''Kobiety mafii'' obejrzało... 684 tys. widzów. To najlepsze otwarcie tego roku i czwarte najlepsze otwarcie polskiego filmu w historii. Produkcja pokonała ''Nowe oblicze Greya'', które zgromadziło w kinach 429 tys. osób. 

Przypominamy: Zobaczcie zmysłowy zwiastun filmu ''Nowe oblicze Greya'' >>

I wcale nas to nie dziwi. Musimy przyznać, że najnowszy obraz Vegi da się oglądać i nie jest to drugi ''Botoks'':

Widzieliśmy "Kobiety mafii" Vegi. To nie drugi "Botoks", ani nie kolejny "Pitbull". Jest naprawdę dobrze [RECENZJA] >>

Oprócz tego w miniony weekend Polacy chętnie oglądali też ''Czarną panterę'', ''Podatek od miłości'', ''Pszczółkę Maję: Miodowe igrzyska'' i horror ''Winchester: Dom duchów''.

O czym opowiadają ''Kobiety mafii'' ?

Jak zapewniają tw鏎cy ''Kobiety mafii'' to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet - żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy.

'Kobiety mafii''Kobiety mafii' Fot. Robert Pałka/Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

Kogo zobaczymy na ekranie?

W obsadzie ''Kobiet mafii'' pierwsze skrzypce grają aktorki: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa. Partnerują im ulubieńcy żeńskiej części publiczności: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz prawdziwe ikony dużego ekranu: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior.

 

Zobacz też: ''Kobiety mafii'': Vega pokazał kolejny zwiastun. Jest tylko dla dorosłych >>

Zdjęcia do filmu były kręcone w Polsce, Maroku, Hiszpanii, Danii i Szwecji, a efekt finalny pokazuje, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety.

''Kobiety mafii'' - ''najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu''

Patryk Vega zdradza, że scenariusz do ''Kobiet mafii'' powstawał w więzieniu:

- Po "Pitbullu. Nowych porządkach" skontaktował się ze mną gangster z Grupy Mokotowskiej. Miał pretensje o to, jak został pokazany w filmie. Po pewnym czasie zwrócił się do mnie z zaskakującą propozycją. Doszedł do wniosku, że zamiast się mścić, może lepiej byłoby, gdybyśmy napisali razem scenariusz. Początkowo potraktowałem to z przymrużeniem oka. Odbywający wyrok gangster spisał w celi historię przestępstw, napadów i zabójstw, w których brał udział, opisując w najdrobniejszych szczegółach autentyczne sytuacje wraz z kapitalnymi dialogami - zdradza reżyser.

'Kobiety mafii''Kobiety mafii' Fot. Robert Pałka/Anna Gostkowska, Copyright (C) Vega Investments

- Kiedy zacząłem to czytać, od razu uzmysłowiłem sobie, że mam w ręku genialny tekst, stanowiący ultradokumentalny zapis zbrodni. Powiedziałem mu: "Ok. Zróbmy ten film, ale opowiedzmy tę historię z punktu widzenia kobiet, które funkcjonowały w przestępczym świecie". Gangster skontaktował mnie ze swoją żoną, a potem z kolejnymi kobietami gangsterów, które opowiedziały mi historię Grupy Mokotowskiej z własnej perspektywy. Tak powstały "Kobiety mafii" - najlepszy scenariusz, jaki miałem w życiu - mówi Patryk Vega.

"Kobiety mafii": mamy zwiastun "bez cenzury". Aż kipi od przemocy i seksu >>

Wi璚ej o: