Ceniony na całym świecie polski reżyser razem z Kayah stworzyli erotyczną animację

"Czarna polana" Tomka Bagińskiego opowiada o relacji człowieka z naturą. Piosenkę do filmu zaśpiewała Kayah.

''Czarna Polana'' to najnowsza animacja Tomka Bagińskiego. Tym razem reżyser nominowanej do Oscara ''Katedry'' postanowił opowiedzieć o nadprzyrodzonej relacji człowieka i natury. Do współpracy zaprosił 6 najlepszych polskich animatorów.

- Chcieliśmy pokazać antologię młodej polskiej animacji. I po wielu próbach stworzyliśmy wspólnie finalną listę animatorów - zdradza Kuba Sagan, Dyrektor Kreatywny K2.

Animatorzy "Czarnej polany" to: Agnieszka Borowa, Bartosz Dłużewski, Adam Janeczek, Łukasz Rusinek, Marcin Stępień i Jakub Szczęśniak.

- Zawsze staram się pracować z osobami, które podziwiam. W przypadku tego projektu, szukaliśmy młodych, bardzo utalentowanych artystów o niezbyt ogranych nazwiskach, których praca inspiruje, a którzy praktykują tradycyjną animację, zapomnianą przez szerszą publiczność. Wciąż niezwykle atrakcyjną, pełną emocji, które trudno odtworzyć, stosując technikę komputerową. Nie bez znaczenia była także kwestia ich dostępności. I takich artystów udało nam się na polskim rynku znaleźć - mówi Tomasz Bagiński, reżyser i scenarzysta "Czarnej Polany" z Platige Image.

Przypominamy: Tomasz Bagiński wyreżyseruje ''Wiedźmina'' Netfliksa. Wiemy, kto pojawi się w serialu >>

Atanas Valkov i Kayah - Czarna Polana / reż. Tomek Bagiński (Official Video)Atanas Valkov i Kayah - Czarna Polana / reż. Tomek Bagiński (Official Video) K2, KayaxTV, prod. Platige Films

Film odwołuje się do kultury słowiańskiej, natury i rzemiosła. Czarna Polana to miejsce, gdzie spotykają się i przenikają trzy dziedziny sztuki - animacja, muzyka i taniec. Sześciu wybitnych animatorów zaproszonych do współpracy przez Tomka Bagińskiego, reżysera z Platige Image, opowiada historię magicznego tańca - Natury z Rzemiosłem. Choreografię do filmu przygotowała Katarzyna Kizior.

Muzyka w ''Czarnej polanie''

Tym, co nadaje animacji słowiańskiego klimatu, z pewnością jest też muzyka. Skomponował ją Atanas Valkov, z którym Bagiński współpracował już wcześniej przy projekcie ''Legendy Allegro''. Piosenkę zaśpiewała Kayah.

- Pomysł na zaproszenie Kayah na Czarną Polanę wydał nam się trafny od razu, gdy usłyszeliśmy pierwsze takty melodii Atanasa. Wiedzieliśmy, że tylko ona jest w stanie ''wycisnąć'' z niej całą potęgę - mówi Kuba Sagan.

Kayah przyznaje, że projekt od razu ją przekonał:

- Atanas Valkov, to jest muzyk, któremu się po prostu nie odmawia. To od niego dowiedziałam się o propozycji zaśpiewania do tego projektu. A kiedy usłyszałam ten utwór, to zamarzyłam wręcz, żeby zrobić z tego swoją piosenkę. Było w tym coś wielkiego, magicznego i etnicznego, czyli tak jak lubię - zdradza Kayah.

Atanas Valkov i Kayah - Czarna Polana / reż. Tomek Bagiński (Official Video) KayaxTV, prod. Platige FilmsAtanas Valkov i Kayah - Czarna Polana / reż. Tomek Bagiński (Official Video) KayaxTV, prod. Platige Films KayaxTV, prod. Platige Films

- Kiedy zobaczyłam animację w jej początkowym stadium, bardzo wzruszyła mnie wrażliwość grafików, którzy nad nią pracowali i sam temat. Temat niestety coraz bardziej aktualny i ważny – relacja człowieka z naturą, którą odbieram jako coraz gorszą. Osobiście bardzo mnie to dotyka, bo byłam wychowana w naturze, w zgodzie z naturą i w ogromnym poszanowaniu natury. Niestety współczesny świat zdaje się zapominać o takich wartościach. A ta piosenka ma bardzo fajny przekaz, uświadamiający to, że jesteśmy z naturą jednością - podkreśla artystka.

Projekt został zrealizowany przez agencję K2 we współpracy z Tomkiem Bagińskim, Atanasem Valkovem, Kayah oraz Katarzyną Kizior i jest objęty mecenatem artystycznym Żubrówki Czarnej.

Więcej informacji o projekcie >>

Więcej o: