"Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety": twórcy BBC Earth na wielkim ekranie. Będzie na co popatrzeć

"Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety" na ekranach polskich kin pojawi się 22 marca. Jeśli lubicie serię BBC Earth, to jest to film zdecydowanie dla was.

Słynna seria BBC Earth to przykład na to, jak robić dzisiaj filmy przyrodnicze. Jej twórcy - studio Earth Film Productions - zdecydowali się pójść o krok dalej. Wejdą z filmem przyrodniczym do kina. Jeszcze w marcu w Polsce będzie można zobaczyć film "Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety".

Więcej, niż serial

Doskonałe zdjęcia i poruszające historie to elementy charakterystyczne wszystkich filmów przyrodniczych koprodukowanych przez BBC. "Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety" to opowieść o - cóż za zaskoczenie - jednym dniu z życia planety. Twórcy podążają tu za słońcem, od szczytów najwyższych gór świata, do najodleglejszych wysp i dżungli. W oryginalnej wersji językowej usłyszymy Roberta Redforda i Jackiego Chana, którzy odkryją niektóre tajemnice naszej Ziemi. Wszystko to na ekranie, jakiego nie da się uzyskać w domu nawet za pomocą rzutnika. Po obejrzeniu tego filmu w kinie dojdziecie do wniosku, że od teraz wszystkie filmy przyrodnicze można oglądać już wyłącznie tak - na wielkim ekranie.

Film trwa półtorej godziny - dłużej zatem, niż odcinki serii BBC Earth. Pozostawia wciąż poczucie niedosytu, bo choć opowiada zamkniętą w jednym dniu historię, to jednak zdjęcia są tak oszałamiające, że naprawdę chce się więcej. Zresztą zobaczcie sami - już po zwiastunie ma się ochotę obejrzeć jeszcze więcej.

Powrót po latach

"Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety" to druga część doskonałego filmu "Ziemia" z 2007 roku. "Ziemia" spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem, choć w znacznej części pokazywała dokładnie to samo, co można było zobaczyć w serialu "Planeta Ziemia" produkcji BBC/Discovery. "Niezwykły dzień z życia planety" pokazuje ujęcia i sytuacje wcześniej niepublikowane, a wciąż niewiarygodnie fascynujące.

"Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety" ("Earth: One Amazing Day"): reż. Richard Dale, Lixin Fan, Peter Webber, scen. Frank Cottrell Boyce, Richard Dale, Geling Yan. Narratorzy: Robert Redford, Jackie Chan. Premiera 22 marca 2018.

Więcej o: