Będzie polski film o walkach MMA. Stramowski i Lubos już trenują pod okiem trenerów KSW

"Klatka" będzie pierwszym polskim filmem o świecie walk MMA w naszym kraju. Na ekranach kin pojawi się dopiero za rok, ale producent już teraz wyjawił kilka szczegółów.

Dwóch zawodników, walka o tytuł mistrza wagi półciężkiej i tytułowa "Klatka", w której wszystkie techniki są dozwolone. Ale "Klatka" będzie nie tylko o walce sportowej. Bohaterowie - w rolach głównych Piotr Stramowski i Eryk Lubos - stoczą też walkę z rzeczywistością: o samych siebie, o miłość i o rodzinę.

Za trening Stramowskiego i Lubosa odpowiadają trenerzy Federacji KSW. Panowie byli widziani na treningach już w grudniu.

 

Zdjęcia ruszą w okolicach maja, aktorzy trenują już od kilku miesięcy. Niektóre fragmenty filmu nakręcono już wcześniej - np. podczas gali KSW 41 w grudniu. Piotr Stramowski, znany do tej pory głównie z produkcji Patryka Vegi i z komedii romantycznych, zagra główną rolę w "Klatce". Eryk Lubos ("Sztuka Kochania", "Belle Epoque") będzie jego głównym przeciwnikiem. Szczegóły fabuły, jak również pozostali członkowie obsady, a nawet reżyser, utrzymywane są przez producentów w tajemnicy. Kilka szczegółów produkcji zdradził sam Eryk Lubos:

 

Poznaliśmy również pierwszy plakat filmu:

'Klatka''Klatka' materiały prasowe

Federacja KSW jest partnerem i konsultantem filmu.

 

Czy Patryk Vega jest reżyserem filmu? Dowiemy się zapewne niebawem. Wiadomo jednak nie od dziś, że Vega lubi obsadzać zawodników MMA w swoich filmach. Szczególnym sentymentem darzy Tomasza Oświecińskiego, w "Kobietach mafii" pojawił się również Karol Bedorf, były mistrz wagi ciężkiej KSW. Zapewne reżyseria "Klatki" byłaby dla niego wymarzonym projektem.

Gale sportu MMA są coraz popularniejsze w Polsce, bilety na walki wyprzedają się w tempie porównywalnym z najlepszymi koncertami gwiazd rocka. Świat filmu, muzyki i sportu miesza się właśnie w MMA - zawodnicy widziani są w telewizyjnych show, dostają role w filmach. I odwrotnie - muzycy i aktorzy często trafiają do "klatki", nawet niekiedy odnoszą sukcesy.

"Klatka", w rolach głównych: Piotr Stramowski, Eryk Lubos. Premiera: 11 stycznia 2019

"Kobiety mafii", reż. Patryk Vega, zwiastun reżyserski bez cenzury

Więcej o: