Będzie polski film o walkach MMA. Stramowski i Lubos już trenują pod okiem trenerów KSW

"Klatka" będzie pierwszym polskim filmem o świecie walk MMA w naszym kraju. Na ekranach kin pojawi się dopiero za rok, ale producent już teraz wyjawił kilka szczegółów.

Dwóch zawodników, walka o tytuł mistrza wagi półciężkiej i tytułowa "Klatka", w której wszystkie techniki są dozwolone. Ale "Klatka" będzie nie tylko o walce sportowej. Bohaterowie - w rolach głównych Piotr Stramowski i Eryk Lubos - stoczą też walkę z rzeczywistością: o samych siebie, o miłość i o rodzinę.

Za trening Stramowskiego i Lubosa odpowiadają trenerzy Federacji KSW. Panowie byli widziani na treningach już w grudniu.

 

Zdjęcia ruszą w okolicach maja, aktorzy trenują już od kilku miesięcy. Niektóre fragmenty filmu nakręcono już wcześniej - np. podczas gali KSW 41 w grudniu. Piotr Stramowski, znany do tej pory głównie z produkcji Patryka Vegi i z komedii romantycznych, zagra główną rolę w "Klatce". Eryk Lubos ("Sztuka Kochania", "Belle Epoque") będzie jego głównym przeciwnikiem. Szczegóły fabuły, jak również pozostali członkowie obsady, a nawet reżyser, utrzymywane są przez producentów w tajemnicy. Kilka szczegółów produkcji zdradził sam Eryk Lubos:

 

Poznaliśmy również pierwszy plakat filmu:

'Klatka''Klatka' materiały prasowe

Federacja KSW jest partnerem i konsultantem filmu.

 

Czy Patryk Vega jest reżyserem filmu? Dowiemy się zapewne niebawem. Wiadomo jednak nie od dziś, że Vega lubi obsadzać zawodników MMA w swoich filmach. Szczególnym sentymentem darzy Tomasza Oświecińskiego, w "Kobietach mafii" pojawił się również Karol Bedorf, były mistrz wagi ciężkiej KSW. Zapewne reżyseria "Klatki" byłaby dla niego wymarzonym projektem.

Gale sportu MMA są coraz popularniejsze w Polsce, bilety na walki wyprzedają się w tempie porównywalnym z najlepszymi koncertami gwiazd rocka. Świat filmu, muzyki i sportu miesza się właśnie w MMA - zawodnicy widziani są w telewizyjnych show, dostają role w filmach. I odwrotnie - muzycy i aktorzy często trafiają do "klatki", nawet niekiedy odnoszą sukcesy.

"Klatka", w rolach głównych: Piotr Stramowski, Eryk Lubos. Premiera: 11 stycznia 2019

"Kobiety mafii", reż. Patryk Vega, zwiastun reżyserski bez cenzury

Więcej o:
Komentarze (8)
Będzie polski film o walkach MMA. Stramowski i Lubos już trenują pod okiem trenerów KSW
Zaloguj się
 • Harald Wessling

  Oceniono 10 razy 10

  Widzę ten film. Wydumany światek, nierealne, drewniane postacie i problemy, sztuczne, męczące, bełkotliwe dialogi (urwał, urwał, wyparpalaj) odzywki usilnie aspirujące do bycia kultowymi i jeszcze te zacięte, niby mające wyglądać na groźne, mordy głównych bohaterów. Aha, jeszcze fatalne udźwiękowienie – niesłyszalne dialogi i zrywający bębenki łomot w tle. Coś na kształt parodii i smutna martyrologia widza, który nie wie czy śmiać się, czy płakać, w każdym razie znowu czuje się nabity w butelkę. Jeżeli tak nie będzie (oby) to przeproszę.

 • ginztonickiem

  Oceniono 6 razy 6

  Stramowski głównie się rozbiera. I chwała mu za to, bo ciałko ma super, tylko niech nic nie mówi bo cały czar pryska!

 • bonenecklace

  Oceniono 5 razy 5

  Już niedługo Polska stanie się krajem tępych, łysych, tudzież ogolonych na zapałkę mięśniaków i pań tak samo "inteligentnych". Przerażające, co się dzieje z naszym społeczeństwem. Zgadzam się z komentarzem poniżej, chodźcie dalej na "siłkę", oglądajcie Wegę, nie czytajcie książek, to w tym kraju zaczną rządzić małpy, i wątpię czy to w ogóle zauważycie - ważne, żeby kaska się zgadzała, było co "żreć" (bo ten naród nie spożywa posiłków, tylko je wpierd..... jak świnie) i co ru...... Człowiek się czasami czuje jak imigrant patrząc z boku na tą jaskiniową ewolucję Polaków.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 4 razy 4

  Producent: Next Film. Wszystko jasne.

  Takie szczyny w dziale Kultura...

 • Jaroslaw Walczak

  Oceniono 3 razy 3

  A można było zrobić serial o Józiu Poniatowskim..... ech ten to imprezy urządzał....a i bitny był....taka gra o tron by z tego wyszła, że h.... Ale nie. Będzie o gorylach w klatce.

 • anchois_45

  Oceniono 2 razy 2

  Vega już pracuje nad kolejnym scenariuszem. Na faktach. Tym razem po Botoksie na warsztat bierze branżę pogrzebową. Będzie cała prawda, jak zwykle u Vegi a więc seks z nieboszczykami w kostnicy, pościgi karawanów, wymuszenia na rodzinach w szpitalu by bliski szybciej umarł. Wszystko to podlane porachunkami grabarzy konkurencyjnych film. Walki z łopatami w ręku podczas pogrzebów będą wisienką na torcie filmu. Pojawi się również wątek lesbijski pracownic biur pogrzebowych... oczywiście jak to w życiu nieszczęśliwie bo z rywalizujących firm. Premiera planowana na 2020.

 • hunkyyankee

  Oceniono 3 razy 1

  I to elektorat 500+ lubi najbardziej: picie i bicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX