"Byłam czerwona ze wstydu i nie potrafiłam grać" - Charlize Theron o roli w ''Raz się żyje''

Charlize Theron w komedii ''Raz się żyje'' wcieliła się w rolę pozbawionej skrupułów bizneswoman. Premiera już 20 kwietnia.

Laureatka Oscara Charlize Theron ma w środowisku filmowym opinię aktorki, która potrafi zagrać każdą rolę. Udowodniła to w dramacie ''Monster'' i w intensywnym kinie akcji - ''Atomic Blonde''. I może właśnie dlatego reżyser Nash Edgerton (''Matrix Reaktywacja'', ''Wróg numer jeden'', ''Dar'') zdecydował, że to właśnie ona powinna zagrać w jego najnowszej komedii - ''Raz się żyje''. Aktorka nie wahała się długo nad przyjęciem propozycji, została także producentką filmu.

Jednak rola wyzwolonej bizneswoman nie była tak łatwa, jak myślała.

- Kiedy wchodziłam w rolę Elaine, w moich ustach pojawiały się słowa, których nigdy bym w rzeczywistości nie wypowiedziała. To było bardzo ciekawe doświadczenie - twierdzi aktorka.

Charlize przyznaje, że miała problem z wypowiadaniem na głos bardziej obrazowych dialogów.

- Dochodziło wiele razy do tego, że zatrzymywałam się w pół zdania, cała czerwona ze wstydu i nie potrafiłam ciągnąć tych słów dalej. Zdarzało mi się nawet odwracać do ekipy i przepraszać ich za to, co mówię - wyznaje aktorka.

 

Gwiazda ''Adwokata diabła'' podkreśla jednak, że pod otoczką z bluzgów i agresywnych przytyków w jej bohaterce skrywa się człowieczeństwo.

- Bardzo podobało mi się to, że pod całą brawurą i przebojowością Elaine to bardzo wrażliwa osoba, w taki czy inny sposób krzywdzona przez życie. Dlatego byłam w stanie uwierzyć w nią nie tylko jako postać, ale także jako człowieka. Nie chciałam tworzyć karykatury, bawić się przesadą. Elaine jest rzeczywiście głośna i wulgarna, i nie pozwala innym myśleć inaczej, ale właśnie z tego względu okazuje się być jeszcze ciekawsza, Chciałam ukazać na ekranie jej skomplikowaną naturę oraz efektowną osobowość - mówi Theron. 

''Raz się żyje'' - kogo zobaczymy na ekranie?

U boku Charlize Theron zagrają takie gwiazdy, jak David Oyelowo (''Selma'', ''Interstellar'', ''Służące'', ''Pokusa''), Joel Edgerton (''Wielki Gatsby'', ''Wróg numer 1'', ''Dar'', ''Pakt z diabłem'') i Amanda Seyfried (''Mamma Mia'', ''Kochajmy się do święta'', ''Wciąż ją kocham'').

''Raz się żyje'', reż. Nash Edgerton, prod. Monolith Films (2018), premiera 20 kwietnia.''Raz się żyje'', reż. Nash Edgerton, prod. Monolith Films (2018), premiera 20 kwietnia. mat. prasowe

 ''Raz się żyje'' - fabuła

Harold wiedzie perfekcyjnie stabilne życie: ma miłą żonę, dom na przedmieściach i pracę w korporacji. Pewnego dnia jednak ten domek z kart zaczyna walić mu się na głowę, a Harold odkrywa, że przez lata dawał się wykorzystywać i oszukiwać, tym którym ufał najbardziej. Wysłany w służbową podróż do Meksyku, wiedząc już, że ma stać się kozłem ofiarnym w pewnym grubym przekręcie, Harold postanawia pokazać wszystkim środkowy palec i odegrać się za swoje krzywdy, zdobywając przy tym sporą fortunę. Plan ma teoretycznie świetny, ale okazuje się, że świat meksykańskich karteli jest nieco bardziej skomplikowany i bezlitosny niż zakładał. Ścigany przez narko-bossa, płatnego zabójcę, swoich dawnych wspólników i FBI, Harold może liczyć tylko na siebie i pewną uroczą amerykańską turystkę, która nie skrzywdziłaby nawet muchy, a w każdym razie tak jej się dotąd wydawało.

 
 

''Raz się żyje'', reż. Nash Edgerton, prod. Monolith Films (2018), premiera 20 kwietnia.

Więcej o: