Ten film jest zakazany w Rosji. ''Śmierć Stalina'' teraz trafi do polskich kin

Film ''Śmierć Stalina'' Armando Innaucciego budzi wiele kontrowersji. W polskich kinach zobaczymy go 27 kwietnia.

''Śmierć Stalina'' (ang. "The Death of Stalin") to film, który ze względu na swój polityczny wydźwięk, został zakazany na terenie całej Rosji przez Ministerstwo Kultury.

Produkcja ta jest "bardzo niepoprawną politycznie" komedią o śmierci okrutnego dyktatora, która rozpoczyna szaleńczą walkę o władzę i przeżycie na najwyższych szczeblach Kremla. Reżyserem ''Śmierci Stalina" jest nominowany do Oscara Armando Iannucci (''Figurantka'', ''Zapętleni'').

'Śmierć Stalina', reż. Armando Iannucci, Kino Świat (2018)'Śmierć Stalina', reż. Armando Iannucci, Kino Świat (2018) NICOLA DOVE

O czym opowie ''Śmierć Stalina''? 

Dobra zmiana to przeżytek - czas na zmianę totalną. Umiera Józef Stalin, dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam cel – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.

Prześmiewczy film producentów hitu ''Nietykalni'' może pochwalić się pierwszymi pozytywnymi ocenami krytyków:

- Portal laineygossip.com zdradził, że w filmie znajdziemy mnóstwo genialnych żartów, vox.com napisał, że historia jest "śmieszna, bo prawdziwa", a magazyn laweekly.com porównał ją do skeczy Monty Pythona.

'Śmierć Stalina', reż. Armando Iannucci, Kino Świat (2018)'Śmierć Stalina', reż. Armando Iannucci, Kino Świat (2018) NICOLA DOVE

Kogo zobaczymy w ''Śmierci Stalina''?

W rolach głównych wystąpią m.in. laureaci Złotych Globów - Steve Buscemi i Jeffrey Tambor, członek legendarnej ekipy Monty Pythona Michael Palin, dziewczyna Jamesa Bonda z "007 Quantum of Solace" Olga Kurylenko oraz wielokrotnie nagradzani Jason Isaacs i Paddy Considine.

''Śmierć Stalina'' w kinach od 27 kwietnia.

Przypominamy: Kinowe premiery kwietnia: Nowy "Tomb Raider", "Avengersi'' i ''Wyspa psów" >>

Więcej o: