Spielberg rozbija bank. "Player One" bije rekordy oglądalności na całym świecie

Po opartej na faktach ''Czwartej władzy'' Steven Spielberg postanowił nakręcić film o wirtualnej rzeczywistości. I trafił w dziesiątkę. ''Player One'' to jego największy przebój od lat. Polska premiera już 6 kwietnia.

Steven Spielberg dawno temu udowodnił, że potrafi nakręcić kinowy hit. Jego ''Jurassic Park" zarobił ponad miliard dolarów"E.T." prawie 800 mln, a "Szczęki" 470 mln. Jednak dobra passa skończyła się kilka lat temu, a produkcje takie jak "Lincoln" czy "Czarta władza" nie pobiły rekordów oglądalności. Aż tu nagle do kin na całym świecie trafił najnowszy film Spielberga - "Player One" (ang. ''Ready Player One''), który powalił wszystkich na kolana. I przy okazji rozbił bank.

"Player One" z najlepszym otwarciem w Chinach

W pierwszy weekend "Player One" na całym świecie zarobił 181 mln dolarów. W USA z 53 milionami zajmuje pierwsze miejsce box office'a. Jeszcze lepiej jest w Chinach - tam hit Spielberga przyniósł 61 mln, co zapewniło mu najlepsze otwarcie filmu z wytwórni Warner Bros w historii.

 

''Player One'' - fabuła

Najnowszy film Spielberga oparty jest na książce Ernesta Cline'a i opowiada o świecie, w którym młodzież może spełniać się tylko w wirtualnej przestrzeni. O czym opowiada fabuła? Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie. Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS - wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie. W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia.

Przypominamy: Fani przenieśli się w świat ''Gwiezdnych wojen'' podczas promocji nowego filmu Stevena Spielberga >>

Ekscentryczny geniusz James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum. Wade i jego przyjaciele z ''Wielkiej Piątki'' podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości.

''READY PLAYER ONE'', reż. Steven Spielberg - Official Trailer

"Player One" stworzone przez Polaka

Autorem zdjęć jest Polak - Janusz Kamiński (''Lista Schindlera'', ''Szeregowiec Ryan'', ''Motyl i skafander'') uznawany za jednego z najlepszych operatorów na świecie.

Za scenariusz odpowiadają Ernest Cline i Zak Penn.

Przypominamy: Kinowe premiery kwietnia: Nowy "Tomb Raider", "Avengersi'' i ''Wyspa psów" >>

Premiera "Player One" zapowiedziana jest na 6 kwietnia 2018 roku.

Książka dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl

 
Więcej o: