Janda w roli laureatki Nagrody Nobla, scenariusz Twardocha. "Volterra" może podbić kina w 2019 r.

"Volterra" - nowy film Jacka Borcucha w 2019 roku trafi na ekrany kin. Reżyser do współpracy zaprosił Krystynę Jande, Kasię Smutniak, a scenariusz napisał wespół ze Szczepanem Twardochem.

Przepiękne włoskie miasto, rewelacyjne Kasia Smutniak i Krystyna Janda i scenariusz pisany przez Twardocha - to zaledwie kilka powodów, dla których warto będzie obejrzeć "Volterrę". Można dodać jeszcze włoskich aktorów, poruszającą miłosną historię i fakt, że reżyserem jest Jacek Borcuch, który ma na koncie takie filmy, jak rewelacyjne ''Wszystko, co kocham'', ''Nieulotne'' i seriale "Magda M." oraz ''Prawo Agaty''.

 

Zdjęcia do "Volterry" odbywają się w słonecznej Toskanii i potrwają do drugiej połowy kwietnia.

- Byłam przy tym projekcie właściwie od powstania pomysłu. Od początku bardzo mi się podobał, chociaż był kontrowersyjny, a raczej trudny – lubię takie rzeczy do grania. Moja bohaterka Maria Linde to bardzo interesująca postać. Przede wszystkim porusza tak współczesne i żywo aktualne problemy, że wydawało mi się to naprawdę ważne - podkreśla Krystyna Janda, którą zobaczymy w roli głównej.

W roli córki partneruje jej Kasia Smutniak - Polka, która podbiła włoskie kino, doskonale znana polskiej publiczności z takich filmów jak ''Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie'' czy ''Żona czy mąż?''.

 

Oprócz nich w filmie zobaczymy takie międzynarodowe gwiazdy, jak Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta i Robin Renucci.

O czym opowie "Volterra''?

- To historia o rodzinie, miłości, tęsknocie, utraconych nadziejach, lęku przed nieznanym. Lęku, który towarzyszy dziś setkom milionów ludzi na całym świecie. Ale przede wszystkim to opowieść o wielkiej pasji życia, o zderzeniu cywilizacji – mówi Jacek Borcuch.

 

Miejscem akcji filmu jest etruskie miasto Volterra. Wszyscy się tu znają i szanują. Na niewielkim wzgórzu stoi dom Marii (Krystyna Janda) - polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla, autorytetu moralnego. Jej życie toczy się w rytmie włoskiej prowincji, jednak zostaje wywrócone do góry nogami, gdy otrzymuje szokującą wiadomość o tragicznym wydarzeniu. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast kurtuazyjnych podziękowań Maria wygłasza szokująco niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia.

 

Autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch. Dla pierwszego z nich będzie to piąty tytuł na podstawie autorskiego scenariusza (po m.in. "Wszystko, co kocham" i "Nieulotnych"). Dla Szczepana Twardocha, autora takich książek jak "Morfina" czy "Król" i laureata Nike, to debiut w roli scenarzysty. Za zdjęcia odpowiada Michał Dymek ("Najpiękniejsze fajerwerki ever"), a za scenografię Elwira Pluta ("Atak Paniki", "Body/ciało").

 

Premiera "Volterry" zaplanowana jest na 2019 rok.

Więcej o:
Komentarze (10)
"Volterra" z Krystyną Jandą i Kasią Smutniak
Zaloguj się
 • czarek1

  0

  Krystyna Janda jest wybitna polska aktorka i autorytetem moralnym . Kazda rola w jej wykonaniu gwarantuje glebokie reflesje nad zyciem i otaczajacym nas swiatem. Z wielka ciekawoscia zobacze ten film, kiedy tylko bedzie dostepny.

 • dorotanna

  Oceniono 4 razy 0

  no pisiory szczekać jak na komende ....

 • popieramkukiza

  Oceniono 30 razy -10

  To będzie filmidło o tym jak to Kryśka z Polski zawiązuje oddział KODu na obczyźnie, ponieważ w swoim kraju jest prześladowana zabraniem milionów na swój prywatny biznes. Zwerbowani w szeregi KOD Włosi - nie dość że nieregularnie płacą składki to zamiast na demonstracje wolą iść do knajpy żreć pizzę oraz popijać chianti. To będzie dzieło o wielkiej "polskiej patriotce", niewdzięcznych makaroniarzach i wynikających z tego rozterkach moralno - egzystencjonalno - politycznych. Film kończy się tragicznie, Kryśka przytłoczona swoją bezradnością wynikającą z bierności miejscowych i braku zrozumienia dla swoich wzniosłych idei, skacze z wieży ratusza do dołu kloacznego z okrzykiem - to wszystko jest gó..wno warte ! Jej śmierć jednak nie idzie na marne, obojętni wcześniej Włosi zaczynają płacić regularnie składki na konto Kijowskiego. HIT ! Musisz to obejrzeć !

 • maly_obibok

  Oceniono 24 razy -12

  Doskonale słoneczna rewelacja
  Sru sru sru

 • ratlerek.hitlerek

  Oceniono 27 razy -13

  I znowu będzie przez cały film trzepała głową i co sekundę podrzucała ramionami jak jakaś wariatka? Znowu będzie grała samą siebie? Dziękuję za takie "arcydzieło". Nie skorzystam.

 • gundyslaw

  Oceniono 21 razy -13

  a czy opluje w tym filmie PIS i Kaczora?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX