"High Life": Agata Buzek zagra z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche w filmie science-fiction

Agata Buzek zagra drugoplanową rolę w filmie Claire Denis "High Life". U jej boku zobaczymy m.in. Roberta Pattinsona i Juliette Binoche.

"High Life" to najnowszy film w reżyserii Claire Denis ("Isabelle i mężczyźni", "35 kieliszków rumu"). Akcja dzieje się w odległej przyszłości. Grupa przestępców zostaje wysłana na samobójczą misję odnalezienia źródła alternatywnej energii w kosmosie - dokładnie we wnętrzu czarnej dziury. Nie wiedzą, że ich podróż jest tak naprawdę eksperymentem medycznym.

W rolach głównych Denis obsadziła laureatkę Oscara Juliette Binoche i Roberta Pattinsona, a także Mię Goth ("Everest", "Nimfomanka, część II"). Agata Buzek zagra drugoplanową rolę i będzie jedyną Polką w obsadzie filmu. A jeśli nie przeszkadzają wam spoilery i jesteście ciekawi, jak Agata będzie wyglądała w filmie, kliknijcie w TEN LINK > > >

 

Nie będzie to pierwsza międzynarodowa produkcja, w której zagra Agata Buzek. Ostatnio mogliśmy ją zobaczyć np. w filmie "Niewinne" ("The Innocents") Anne Fontaine w roli zakonnicy Marii. Za rolę w filmie "Rewers" otrzymała Orła oraz Złote Lwy.

Film będzie w języku angielskim i jest produkcją międzynarodową, którą wsparł m.in. Polski Instytut Sztuki Filmowej kwotą 1,5 mln złotych. Ale polskich akcentów jest więcej. Na ekranie zobaczymy co prawda wyłącznie Agatę Buzek, ale za zdjęcia odpowiada operator Tomasz Naumiuk, a scenografię - Mela Melak. Za charakteryzację odpowiadał Marcin Rodak. Część zdjęć kręcono nieopodal Białegostoku.

 

Tak swoje dzieło opisuje sama reżyser:

Film opowiada o załodze więźniów, którzy mają szansę udać się w podróż w kosmos, z której nigdy nie powrócą. Wybierają tę opcję, ponieważ dla nich wyprawa jest lepsza niż powolna śmierć w zamknięciu. Poznajemy ich w filmie, kiedy lecą już od 5 lat i odkrywają, że ten lot jest tak naprawdę innym rodzajem więzienia - i innym rodzajem samotności. W swoich filmach często poruszam ten temat - tęsknoty za domem, powrotów. Czym jest "dom"? Bohaterowie "High Life" opuszczają Ziemię wiedząc, że nigdy do niego nie wrócą.

Film miał mieć pierwszy pokaz podczas Festiwalu w Cannes (8-19.05), jednak sama reżyser potwierdza, że najpewniej nie dadzą rady skończyć przed majem:

Skończyliśmy montaż i muzykę, ale czekamy na efekty specjalne. Nie są w ogóle gotowe. Myślę, że ominiemy Cannes.

"High Life", reż. Claire Denis, scen. Claire Denis, Jean-Pol Fargeau. W rolach głównych: Robert Pattinson, Mia Goth, Juliette Binoche, Agata Buzek, Andre Benjamin. Data premiery: 2018

Więcej o: