STRESZCZENIE

Kiedy Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Delpy) spotkali się w pociągu Eurail, natychmiast dało się zauważyć, że zaczyna ich łączyć uczucie. Jego wynikiem był czternastogodzinny romans, jaki niespodziewanie przytrafił im się potem w Wiedniu. Romans, który zakończył się na peronie dworca, gdy przysięgli sobie, że spotkają się ponownie za pół roku.

Od tego ranka minęło dziewięć lat.

Podczas trasy promocyjnej nowej książki, Jesse dostrzega, że w paryskiej księgarni przypatruje mu się Celine. Ona mieszka teraz w Paryżu, on w Nowym Jorku. On odlatuje jeszcze tego samego wieczora, mają więc zaledwie kilka godzin, by stwierdzić, że ich uczucie jest tak samo silne, prawdziwe i witalne, jak dziewięć lat wcześniej w Wiedniu.

Podczas pokazanej w czasie rzeczywistym podróży przez Paryż, dwójka bohaterów daje unieść się swym sercom i umysłom, poznaje swoje uczucia i ponownie przekonuje się, jak potężną, choć nieoczekiwaną, miłością darzy się wzajemnie.

Firmy Warner Bros. Pictures International, Warner Independent Pictures i Castle Rock Entertainment przedstawiają film A Detour Filmproduction, sequel znanej produkcji z 1995 roku Przed wschodem słońca. Reżyserem jest Richard Linklater, znany z realizacji filmów Dazed and Confused i Waking Life. Przed zachodem słońca opowiada ponadczasową, romantyczną historię dwóch poszukujących serc i umysłów, dla których mijający czas i odległość nie są przeszkodą.