Cannes 2018: Rok temu Claudia Cardinale była za gruba. Tegoroczny plakat festiwalu zachwyca

Cannes 2018 - poznaliśmy oficjalny plakat festiwalu. Po zeszłorocznym odchudzeniu Claudii Cardinale, organizatorzy wzięli sobie krytykę do serca i tym razem postawili na prostotę i miłość.

Anna Karina i Jean-Paul Belmondo złączeni pocałunkiem znaleźli się na plakacie 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Ta urocza scena pochodzi z filmu "Szalony Piotruś" ("Pierrot le Fou") z 1965 roku w reżyserii Jean-Luc Godarda.

 

Cannes 2018 Tym razem bez retuszu

Jak widać, organizatorzy wzięli sobie do serca krytykę, jaka spłynęła na nich po prezentacji zeszłorocznego plakatu Festiwalu. Pokazano na nim fotografię tańczącej Claudii Cardinale, którą poddano obróbce. Aktorkę mocno odchudzono, co spotkało się z krytycznymi głosami na całym świecie. Organizatorów oskarżano o promowanie nierealistycznego wizerunku i fałszowanie historii - Claudia była piękną kobietą, która absolutnie nie potrzebowała interwencji grafika.

W tym roku postawiono tylko na odważną kolorystykę, sama fotografia została zrobiona przez fotografa Georgesa Pierre'a i przerobiona przez grafika Flore Maquin. Ma być hołdem dla Georgesa Pierre'a, który robił zdjęcia dla najważniejszych filmów na świecie. Fragment "Szalonego Piotrusia", w którym następuje ten pocałunek, zobaczycie tutaj:

 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes odbędzie się w dniach 8-19 maja 2018 roku. Poznaliśmy również wszystkie filmy nominowane do konkursu głównego Festiwalu. W tym roku w konkursie głównym o Złotą Palmę będzie walczyć "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego.

Więcej o: