"Jak pies z kotem" z Robertem Więckiewiczem - mamy pierwszy zwiastun

"Jak pies z kotem" w reżyserii Janusza Kondratiuka to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Premiera 19 października.

Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych "Dziewczyn do wzięcia", opowie o słodko-gorzkich relacjach rodzinnych, dla których inspiracją jest prawdziwa historia"Jak pies z kotem" to pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

- Ten film ma być jednocześnie smutny i śmieszny - mówi reżyser i scenarzysta Janusz Kondratiuk.

 

O czym opowie "Jak pies z kotem"?

Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem.

"Jak pies z kotem" - kogo zobaczymy na ekranie?

W rolach głównych wystąpią: Robert Więckiewicz (Wałęsa. Człowiek z nadziei; W ciemności), Olgierd Łukaszewicz (Generał Nil; Seksmisja), Aleksandra Konieczna (Ostatnia rodzina; Belfer) Bożena Stachura (Obywatel; Chopin. Pragnienie miłości).

 

"Jak pies z kotem" w kinach od 19 października.

Więckiewicz w "Zimnej Grze"

"Jak pies z kotem" to niejedyny film z Więckiewiczem, na który czekamy. Aktor wcieli się w postać dyrektora PKiN w międzynarodowej produkcji "Zimna Gra" w reżyserii  Łukasza Kośmickiego, gdzie zagra u boku takich gwiazd, jak Bill Pullman (''Dzień Niepodległości'', ''Grzesznica'' i ''Bezsenność w Seattle''), Lotte Verbeek (''Nic osobistego'', ''Outlander'', ''Rodzina Borgiów''), James Bloor (''Dunkierka'', ''Leatherface'', ''La corrispondenza''), Corey Johnson (''Kapitan Phillips'', ''Ultimatum Bourne’a'', ''Mumia'') Aleksey Serebryakov (''Lewiatan'') oraz Nicholas Farrell (''Żelazna Dama'', ''Pearl Harbor'').

Przypominamy: "Zimna Gra", film twórców "Bogów", w którym zagrały międzynarodowe gwiazdy. "Takiego filmu w Polsce nie było" >>

Więcej o: