Nie żyje Elżbieta Słoboda. Aktorka miała 59 lat

Elżbieta Słoboda zasłynęła z roli w serialu "07 zgłoś się". O jej śmierci poinformował Zbigniew Hołdys.

Elżbieta Słoboda - aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna oraz wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej, zmarła po długiej chorobie. O jej śmierci poinformował Zbigniew Hołdys:

- Po cichu. Była aktorką, koleżanką Bogusia Lindy, po studiach Actors Studio Drama School of New York, gdzie otrzymała tytuł Master of Fine Arts - została fenomenalną edukatorką. Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem jak w Warszawska Szkoła Filmowa z amatorów, ludzi co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi - Meryl Streep czy Al Pacino.

Była też moją koleżanką, z którą przegadałem wiele godzin. Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów - wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu. 
ELA SŁOBODA.
Salut, Elu!

Elżbieta Słoboda ukończyła prestiżową  Actors Studio Drama School w Nowym Jorku. Zasłynęła w 1984 r. w serialu "07 zgłoś się". Zagrała także w takich produkcjach, jak "Klan", "Samo życie", "Usta usta" i"Głęboka woda", a także w filmach: ''Piąte: nie odchodź'', ''Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy'' i ''Labirynt świadomości'' z 2017 roku.

Więcej o: