Spielberg nakręci film o polskim pilocie - na podstawie komiksu DC "Blackhawk"

Zachęcony sukcesem "Player One", Steven Spielberg idzie za ciosem i kolejny raz zabierze się za kino młodzieżowe. Zostanie reżyserem filmu "Blackhawk".

Sensacyjne dla fanów komiksów wiadomości ogłosiło studio Warner Bros. we wtorek na konferencji prasowej. I choć "Blackhawk" będzie ekranizacją komiksu, to można liczyć na to, że Spielberg zrobi z niego hit dla wszystkich - również tych niezaangażowanych w komiksowy świat.

"Blackhawk" czyli polski pilot na II wojnie światowej

"Blackhawk" to cała seria komiksów osadzonych w realiach II wojny światowej. Opowiadają o przygodach eskadry lotniczej The Blackhawk Squadron, którą dowodził polski pilot. W pierwszych wydaniach komiksu polskim pilotem jest "Bart Hawk" (Bartłomiej Jastrząb), który opuścił Polskę, kiedy tylko rozpętała się wojna. Na zachodzie kontynuuje walkę z nazistami, zakładając grupę Blackhawk, w której lata razem z 7 pilotami z innych krajów. Ich znakiem rozpoznawczym był wizerunek czarnego jastrzębia na żółtym tle.

BlackhawkBlackhawk  2001 DC Comics, Inc. ALL RIGHTS RESERVED

Grupa pilotów z "Blackhawk" kilka razy przechodziła modernizację - na początku komiks nie grzeszył tolerancją i był dość niewyrafinowany, jeśli chodzi o podejście do innych nacji (np. chiński pilot został nazwany "Chop-Chop"). Pochodzenie Polaka również było dość zagmatwane - koniec końców postanowiono, że jednak zostanie on Amerykaninem polskiego pochodzenia. Grupa dzielnych lotników miała swoją własną wyspę na Atlantyku, skąd wyruszali na misje szkodzące nazistom i niweczące ich plany.

Spielberg znowu o wojnie

Dla Spielberga będzie to kolejny film o II wojnie światowej. Reżyser czuje się w tej tematyce jak ryba w wodzie, dlatego też pewnie ekranizacja komiksu nie będzie dla niego tak wielkim wyzwaniem, jak się może wydawać. Nie będzie to też jego pierwsze podejście do komiksu jako takiego - w 2011 roku wyreżyserował ekranizację "Przygód Tintina".

Przedstawiciele Warner Bros. w czasie konferencji prasowej wskazywali na doskonałą wcześniejszą współpracę z reżyserem - zwłaszcza podczas kręcenia "Player One", które na całym świecie pobiło rekordy oglądalności. Scenariusz do "Blackhawk" napisze David Koepp (współpracował już ze Spielbergiem przy dwóch częściach "Jurassic Park", "Wojnie światów" i przy "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki"). Steven Spielberg będzie nie tylko reżyserem, ale również producentem filmu.

Reżyser kończy teraz prace nad swoimi dwoma filmami: kolejną (już 5.!) częścią "Indiany Jonesa" oraz remakiem "West Side Story". Data premiery "Blackhawk" nie jest jeszcze znana.

Steven Spielberg wraca z nowym filmem pełnym efektów specjalnych. Tak wygląda zwiastun ''Ready Player One''

Więcej o: