"Avengers: Wojna bez granic" bije kolejny rekord. Miliard dolarów 11 dni po premierze

Najnowszy film Marvela tydzień temu zanotował największe otwarcie w historii. Teraz bije kolejny rekord.

Film "Avengers: Wojna bez granic" właśnie pobił kolejny rekord. 5 maja, 11 dni po premierze, najnowsza adaptacja Marvela zarobiła miliard dolarów. To jedyna produkcja w historii kina, której udało się to zrobić tak szybko. "Infinity War" jest 34. filmem z dziewięcioma zerami na koncie. Aż 6 tytułów to adaptacje komiksów Marvela.

Avengers z kolejnym rekordemAvengers z kolejnym rekordem fot. boxofficemojo.com

Wszystkie 34 tytuły znajdziecie tutaj >>

"Avengers: Wojna bez granic" - rekord za rekordem

Rekord światowy jest tylko jednym z kilku, jakie pobito w ostatnie dni. To film z najlepszym otwarciem na USA (w weekend zarobili 250 milionów dolarów, o 2 miliony więcej, niż "Star Wars: Przebudzenie mocy"). To również już teraz najbardziej dochodowy film o superbohaterach (pieniądze z tych trzech dni już teraz są większe od całkowitego zarobku "Ligi Sprawiedliwości").

A to wciąż nie koniec. Do "Avengersów" należy najlepsza sobota i niedziela wszech czasów w USA i kilka rekordów otwarć w różnych krajach na całym świecie.

Przypominamy: "Avengers: Wojna bez granic" już w kinach. Pierwsze reakcje? Rewelacja >>

Co szykuje Marvel?

Plany Marvela na najbliższe dwa lata są znane, choć ich szczegóły są trzymane w tajemnicy. Jeszcze w tym roku, w wakacje, zobaczymy najnowszy film o Ant-Manie ("Ant-Man i Osa"), w przyszłym roku na ekrany kin zawitają "Captain Marvel" i... kolejna część Avengersów. O tej ostatniej Marvel nie chce mówić zbyt wiele.

"Avengers: Wojna bez granic" zakończył się w sposób tak zaskakujący, że wszelkie podpowiedzi co do kolejnej części - łącznie z tytułem - mogłyby naprowadzić fanów na trop co do fabuły. A dopóki "Wojna bez granic" jest grana w kinach i dopiero się rozpędza, nie dowiemy się niczego nowego. Premierę zapowiedziano jednak na 2019 rok, więc pewnie w okolicach wakacji poznamy szczegóły produkcji.

Więcej o: