Tomasz Kot jak Bond? Brytyjskie media zachwycone: "Gdyby urodził się na Wyspach..."

Wysoki, trochę dziki - grałby Jamesa Bonda, gdyby tylko urodził się w Wielkiej Brytanii. Tak Tomasz Kot, gwiazda filmu "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego został opisany przez "The Economist".

Po pokazie "Zimnej Wojny" Pawła Pawlikowskiego w Cannes nie cichną głosy zachwytu nad samym filmem i reżyserem, ale i nad wykonawcami głównych ról. Tak magazyn "The Economist" opisał Tomasza Kota - filmowego Wiktora:

Przyciąga ją do siebie (Zulę, graną przez Joannę Kulig - przyp. red.) nie tylko dlatego, że wysoki i trochę dziki Kot grałby Jamesa Bonda, gdyby tylko urodził się w Wielkiej Brytanii.

Taki komplement od brytyjskiego dziennika to nie lada wyróżnienie. Choć artykuł "The Economist" skupia się głównie na samym filmie i jego walorach, autor tekstu nie szczędzi również pochwał aktorom. Rola Zuli Joanny Kulig została określona jako "przejmująca", spojrzenie Ireny zagranej przez Agatę Kuleszę - "twardsze od twardego spojrzenia Paddingtona" (może nam trudno to zrozumieć, ale na Wyspach Miś Paddington uważany jest za posiadacza naprawdę przejmującego spojrzenia:

Cannes 2018: "Zimna wojna" chwalona przez aktorów

Zaledwie dzień temu głośno było o pochwałach dla Joanny Kulig - Juliette Binoche pogratulowała aktorce występu w "Zimnej Wojnie", pisząc:

Joanno! Tak bardzo się cieszę, widząc cię w Cannes! Uwielbiam cię! Jesteś światłem!
 

Również Julianne Moore zachwycała się występem Kulig w filmie Pawlikowskiego:

Gratuluję pięknego występu. Cały czas o nim myślę. Cieszę się, że miałam szansę cię poznać!

Cannes 2018: "Zimna Wojna" jednym z faworytów

"Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego walczy o Złotą Palmę z takimi filmami, jak "At War" (reż. Stéphane Brizé), "Dogman" (reż. Matteo Garrone) czy "Summer" (reż. Kiriłł Sieriebriennikow).

To pierwszy polski film w konkursie głównym od 37 lat. W 1981 roku Złotą Palmę zdobył "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy.

Czy "Zimna wojna" zdobędzie Złotą Palmę podczas tegorocznego festiwalu w Cannes, dowiemy się już w najbliższą sobotę - 19 maja po godzinie 19. Główna nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej ceremonii zamknięcia 71. Festiwalu Filmowego w Cannes.

Czytaj też: Owacja na stojąco po pokazie "Zimnej wojny" Pawlikowskiego trwała 20 minut > > >

"Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego - miłość w najtrudniejszych czasach

Film opowiada o wielkiej i trudnej miłości między dwojgiem ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, a jednocześnie nie potrafią być razem. Akcja filmu rozegra się w stalinowskiej Polsce i powojennej Europie lat 50. i 60. Zdjęcia kręcono głównie w Łodzi, która na niektórych ujęciach będzie udawała Paryż.

Wiktor (Tomasz Kot) poznaje Zulę (Joanna Kulig) podczas przesłuchań do nowego zespołu muzyczno-tanecznego. Oko na utalentowaną i piękną blondynkę ma również Kaczmarek (Borys Szyc) - członek Partii. Wiktor i Zula stają przed trudnymi decyzjami za każdym razem, kiedy wyjeżdżają na występy do Europy Zachodniej - zostać w samotności na wygnaniu, czy jednak wracać do domu.

"Zimna Wojna" - reż. Paweł Pawlikowski, scen. Paweł Pawlikowski, Piotr Borkowski, Janusz Głowacki. W rolach głównych: Tomasz Kot, Joanna Kulig, Agata Kulesza, Borys Szyc. Premiera: 8 czerwca

Gwiazdy "Zimnej wojny" Pawlikowskiego Joanna Kulig i Tomasz Kot zdradzają, do kogo są porównywani w Cannes. "W Timesie ktoś napisał, że jestem polskim Clivem Owenem"

Więcej o: