Ulubiona aktorka Tarantino i zdobywca Oscara w kostiumowej komedii o kłamstwie

W rolach głównych zobaczymy Jeana Dujardina i Mélanie Laurent. "Sztuka kłamania" w kinach od 13 lipca.

Kto potrafi lepiej kłamać, kobiety czy mężczyźni? Wszystko się rozstrzygnie, kiedy zdobywca Oscara - Jean Dujardin („Artysta”, „Facet na miarę”) wyzwie na oszukańczy pojedynek ulubioną gwiazdę Quentina Tarantino - Mélanie Laurent („Bękarty wojny”, „Iluzja”) w nowej komedii „Sztuka kłamania” (ang. „Return of the hero”).

 

Twórcą kostiumowego widowiska będzie Laurent Tirard, reżyser takich hitów, jak: "Mikołajek" i "Facet na miarę". Jednym z autorów scenariusza jest Grégoire Vigneron, współtwórca produkcji "Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus".

"Sztuka kłamania" - fabuła

On - kapitan Neuville (Jean Dujardin), jest pozbawionym skrupułów, przebiegłym tchórzem. Ona - Elisabeth (Mélanie Laurent), to szczera, rozważna i honorowa siostra niewinnej Pauline, czyli narzeczonej oficera. Pewnego dnia mężczyzna musi pilnie wyjechać, ale zapewniając ukochaną o swoim uczuciu, obiecuje, że będzie do niej często pisał. Niestety żaden jego list nigdy nie dociera do zrozpaczonej Pauline. Elisabeth postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i, podszywając się pod niesłownego Neuville’a, zaczyna pisać do porzuconej narzeczonej fałszywe wiadomości. Pewnego dnia kapitan niespodziewanie powraca do domu. W trosce o wrażliwe serce Pauline, Neuville i Elisabeth zmuszeni są brnąć w kolejne kłamstwa. Kobieta i mężczyzna prześcigają się w coraz bardziej wymyślnych historiach, a ich finezja nie zna granic. W kłamstwach jednak łatwo można się pogubić.

 

 "Sztuka kłamania", Francja, 2018, Reżyseria: Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Wakacje Mikołajka”, „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Mikołajek”), Scenariusz: Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Wakacje Mikołajka”, „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Zakochany Molier”), Grégoire Vigneron („Facet na miarę”, „Wakacje Mikołajka”, „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”), Obsada: Jean Dujardin („Facet na miarę”, „Wilk z Wall Street”, „Niewierni”, „Marsylski łącznik”, „Artysta”), Mélanie Laurent („Iluzja”, „Debiutanci”, „Bękarty Wojny”, „W rytmie serca”), Noémie Merlant, Féodor Atkine („Dziecko Rosemary” - serial TV, „Wspaniała”, „Aleksander”, „Ronin”), Christian Bujeau („Alibi.com”, „Goście, goście”).

"Sztuka kłamania" w kinach od 13 lipca.

Więcej o: