''303. Bitwa o Anglię'' z Dorocińskim i Gibsonem. Znamy datę premiery

"303. Bitwa o Anglię", czyli polsko-angielska superprodukcja o opowie o polskich bohaterach wojennych z Dywizjonu 303. W rolach głównych zobaczymy Marcina Dorocińskiego, Milo Gibsona i Iwana Rheona.

''303. Bitwa o Anglię'' (ang. ''Hurricane: Squadron 303'') to pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja opowiadająca niesamowitą historię polskich bohaterów wojennych z Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki - legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej.

''303. Bitwa o Anglię'' - kogo zobaczymy w filmie?

W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego (''Jack Strong'',  ''Pitbull. Ostatni pies'') i Filipa Pławiaka (''Listy do M. 3''), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu ''Gra o tron'' - Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona - Milo Gibson (znany m.in. z nagrodzonego dwoma Oscarami obrazu ''Przełęcz ocalonych'').

'303. Bitwa o Anglię''303. Bitwa o Anglię' Foto: Prospect3, mat. prasowe

''303. Bitwa o Anglię'' - obsada

Poza tym w ''Hurricane'' zagrają także: Stefanie Martini ('Prime Suspect 1973', 'Emerald City', 'Doktor Thorne'), Adrian Zaremba ('Wołyń', 'Powidoki', 'Jack Strong'), Sławomir Doliniec ('Miłość', 'Instynkt', 'Czas honoru'), Rafał Ferenc ('Dziki'), Damian Dudkiewicz ('American Assassin') i Kamil Lipka.

Kto jest twórcą filmu ''303. Bitwa o Anglię''?

Reżyserii ''303. Bitwy o Anglię'' podjął się David Blair - zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Zdjęciami do filmu zajął się Piotr Śliskowski - wybitny operator, który pracował przy ''Generale Nilu'', ''80 milionach'' i serialu ''Czas honoru. Powstanie''. Twórcami scenariusza są Robert Ryan i Alastair Galbraith.

'303. Bitwa o Anglię''303. Bitwa o Anglię' Foto: Prospect3, mat. prasowe

''Hurricane'' wyświetlany na festiwalu w Berlinie

Film ''303. Bitwa o Anglię'' prezentowany jest na targach filmowych towarzyszących trwającej właśnie 68. edycji międzynarodowego festiwalu w Berlinie.

Przypominamy: Berlinale 2018: goście obejrzą film o polskich bohaterach wojennych, ''Twarz'' Szumowskiej w konkursie głównym >>

Za światową sprzedaż produkcji odpowiada firma Kaleidoscope, jedna z największych tego typu organizacji w branży filmowej. W trakcie zaledwie dwóch dni trwania European Film Market, prawa do filmu na rynek brytyjski zostały sprzedane za ponad 1 milion dolarów.

''303. Bitwa o Anglię'' w kinach od 17 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (24)
''303. Bitwa o Anglię'' z Dorocińskim i Gibsonem. Znamy datę premiery
Zaloguj się
 • siekieraaxe

  Oceniono 25 razy 17

  Czekam.
  Mam nadzieje ze skonczy sie tak jak naparawde sie skonczyło:
  "Urbanowicz stoi na londynskim chodniku i oglada parde zwyciestwa. Podchodzi do niego angielka z kotylonem partii pracy i ... pluje na jego polski mundir wyzywajac go od faszytstów. Druga opcja: Londynski bank obiera ze zdeponowanego tam polskiego złota, 220 mln funtów za ... funkcjonowanie polskiej armii w UK.
  god save the king!

 • harry.s.totteles

  Oceniono 18 razy 10

  Ale clickbait, "Bitwa o Anglię" z Gibsonem, mogło być M. Gibsonem, jeszcze bardziej clickbaitowo.

 • kasmajor

  Oceniono 8 razy 6

  "Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami". Tak się opisuje coś lub kogoś, kto de facto nie ma się czym pochwalić :)
  Mimo to mam nadzieję, że film będzie udany. Efekty specjalne nie muszą być jak z Dunkierki, bo sama historia naszych bohaterów z 303 jest materiałem na wspaniały scenariusz. I mam nadzieję że to FABUŁA będzie główną wartością tego filmu.

 • natter2

  Oceniono 7 razy 5

  Kurna, a data schowana w jednym zdaniu na samym końcu, które gubi się wśród całej masy pogrubień. Weźmiecie wy zaczniecie czytać w końcu to, co dajecie na strony?

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 2 razy 2

  a jak się komuś nie spodoba, to ......... Rheon zadrze skórę albo, co gorsza, coś obetnie!!!

 • aagaj

  Oceniono 2 razy 2

  Aby nie skończyło się, jak .np. z " Maria Curie"!
  Hałas, hałas i balonik pękł !

 • t19

  Oceniono 1 raz 1

  Już drugie zdjęcie oddaje ,,wybitny" realizm ,jaki starano się osiągnąć. Walnął glebę bez podwozia,że aż mu się trawy w wydechy napchało...a śmigło proste !

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 1 raz 1

  W obu filmach odtwórców ról Witolda Urbanowicza i Jana Zumbacha dobrano fatalnie. W powyższym filmie to Dorociński i Rheon, w polskim - Adamczyk i Zakościelny.

 • plastikpiokio

  Oceniono 9 razy 1

  a karolak co robi i czym lata karolak w tym filmie ---bez karolaka to wojna o anglię jest przegrana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX