Emilia Clark ogłosiła smutną nowinę i złamała miliony serc. Nakręciła ostatnią scenę w ''Grze o tron''

Emilia Clark, odtwórczyni uwielbianej przez wszystkich ''Matki Smoków'', ogłosiła, że skończyła już pracę na planie serialu ''Gra o tron''. W wywiadzie też powiedziała więcej niż powinna.

''Gra o tron'' skończy się na 8. sezonie. Dokładna data emisji finałowych odcinków jeszcze nie jest znana - wiadomo tylko, że stanie się to w 2019 roku. Atmosfera wokół produkcji jest gorąca. Ciągle trwają prace na planie serialu, a każda wiadomość stamtąd wzbudza niemałe emocje. Właśnie koniec swojego udziału ogłosiła Emilia Clark. Przyznała też, że jej ostatnie sceny wzbudziły w niej mieszane uczucia.

Emilia Clark zagrała swoją ostatnią scenę w ''Grze o tron''

Emilia Clark pożegnała się już oficjalnie z ''Grą o tron''. Aktorka wrzuciła na swój profil na Instagramie zdjęcie, w którego podpisie żegna się z tym etapem życia zawodowego:

Wskoczyłam na łódź, żeby pożegnać się z wyspą, która była moim domem z dala od domu przez prawie dekadę. To była wspaniała podróż. ''Gro o tron'', dziękuję za życie, o jakiego przeżyciu nawet nie marzyłam i za rodzinę, za którą nie przestanę tęsknić.

 

To oznacza, że nagrała już wszystkie sceny z udziałem swojej postaci Daenerys Targaryen. Nic dziwnego, że w komentarzach pod zdjęciem widać, że ludzie są tym załamani. Komentarze pełne smutku pojawiły się nawet w różnych językach - nie zabrakło hiszpańskiego czy portugalskiego. Fani zgodnie podkreślają, że to koniec pewnej ery i mimo smutku wysyłają pozdrowienia swojej ulubienicy.   

Ostatnie sceny Daenerys w ''Grze o tron''

W wywiadzie, którego udzieliła ''Vanity fair'' Emilia Clark powiedziała chyba trochę więcej niż powinna. Przyznała, że te zdjęcia dużo ją kosztowały:

Totalnie mnie to rozbiło - wiedza, że to będzie ostanie wrażenie, jakie zostanie po Daenerys...

Oczywiście, wrażenie może być zarówno pozytywne jak i negatywne. Niemniej, słowa Emilii Clark sugerują, że jest spora szansa na to, że będziemy mieć ambiwalentne uczucia w stosunku do jej postaci. Ostatnimi czasy Daenerys miała w sobie rys anty-bohaterki, choć jej działania były dyktowane dobrem racji stanu Westeros. Choć trudno było nie zauważyć pewnych dyktatorskich zapędów.


Z wywiadu wynika też, że Emilia Clarke po raz pierwszy kręciła zdjęcia z Sophie Turner i Maisie Williams, czyli serialowymi siostrami Stark. Clarke dodała też, że robiła w trakcie filmowania ''dużo dziwnych rzeczy - zrozumiecie, kiedy zobaczycie''. Finał ''Gry o tron'' zapowiada się naprawdę fascynująco.

Saga " Pieśń Lodu i Ognia" dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Na co do kina w czerwcu? "Zimna wojna" z Cannes, "Jurassic Park 5" i miłosna historia Pablo Escobara

Więcej o: