Maciej Stuhr pokazał zdjęcie z planu 'Planety Singli'. 'Żenujące' odpisał mu dziennikarz - dostał ripostę

Maciej Sthur pochwalił się fotografią z planu 3. części 'Planety Singli'. Sylwester Latkowski umieścił pod nim krytyczny w stosunku do produkcji komentarz. Aktor odpowiedział mu stanowczo, acz uprzejmie.

Maciej Sthur bierze udział w zdjęciach do 3. części komedii romantycznej ''Planeta Singli''. Podzielił się z fanami zdjęciem kilku kamperów dla obsady i dopisał, że taki widok oznacza potężną obsadę. Sylwester Latkowski postanowił mu napisać, co o tym myśli.

Dziennikarz krytykuje ''Planetę Singli'', Maciej Sthur stanowczo odpowiada

Sylwester Latkowski, były redaktor naczelny tygodnika ''Wprost'' oraz reżyser filmu o Michale Wiśniewskim, z wykształcenia filmowiec, postanowił publicznie wyrazić swoje zdanie o nowym filmie z udziałem Macieja Stuhra. ''Planeta singli'' to komercyjna komedia romantyczna, więc Latkowski uznał, że to film niegodny udziału dobrych aktorów. Napisał pod zdjęciem aktora:

Film warty tej obsady, prawda? Żenujące.

Maciej Stuhr długo nie czekał i odpisał mu naprawdę grzecznie, biorąc pod uwagę pejoratywny wydźwięk słów dziennikarza:

Nie do końca rozumiem, co jest żenujące...? Obsada? Film? Czy jedno i drugie? Ja myślę, że mamy fajną obsadę... Chyba... I mam wielką nadzieję, że film też będzie super. Pozdrawiamy!

Sylwester Latkowski podkreślił więc, że nie szanuje kina komercyjnego, za to bardzo poważna filmy bardziej artystyczne:

Ironiczny komentarz do komercji i szacunek do udziału w niekomercyjnych

 

Wtedy też Maciej Stuhr uznał, że rozwinie temat szerzej. Postawił konkretną tezę - jego zdaniem trudniej często jest zrobić porządny film komercyjny, niż ''artystyczne sranie w banie'':

Czy komercja z zasady musi być czymś złym i á priori skazana na potępienie? Ja uważam, że filmy komercyjne jest szalenie trudno robić na wysokim poziomie. O wiele trudniej, niż artystyczne sranie w banie, na które można nabrać nawet krytyków.

Aktor zwątpił też, że Latkowski wie, co krytykuje i zapytał czy dziennikarz widział wyżej wspomnianą produkcję:

Swoją drogą, ciekawy jestem czy czy widział Pan Planetę Singli? Czy tylko ironizuje Pan, bo to komercja,a więc z pewnością gówno. Nie mnie oceniać, ale bardzo staraliśmy się, żeby to był wspaniały film komercyjny.

Okazało się, że faktycznie Sylwester Latkowski filmu nie widział, ale zobowiązał się, że obejrzy. Dorzucił też że:

Polskie kino komercyjne jest marne, po prostu.

Dlatego krytykowanie czegoś, czego się nie widziało było oczywiście jak najbardziej uzasadnione. Latkowski nawet zapytał na własnym Instagramie, kto oglądał ''Planetę'', ale spotkał się z marnym odzewem.

 

Chwilę później rozwinął się jednak w kwestii filmu i napisał do Macieja Stuhra kolejny komentarz - nawet się z nim zgodził w kwestii kina artystycznego:

Chyba jednak ironicznie pan napisał, po 14 minutach zgrzytają zęby od sztuczności, drętwych dialogów i schematów. Ale fakt, tzw. kino artystyczne w wydaniu krajowym, to jeszcze więcej zgrzytania zębami niż na ''Planecie singli''.

Latkowski zdobył się też na uprzejmość w stosunku do Sthura:

Jest pan bardzo dobrym aktorem grającym w bardzo złym filmie. Pozdrawiam i trzymam kciuki za dobre role.

Do dyskusji wkroczyli też fani Macieja Stuhra i nie odmówili sobie kąśliwych uwag w stosunku do byłego redaktora naczelnego ''Wprost'':

Żenujący to jest Pański komentarz Panie Latkowski...

Żenujący to był “film” Blokersi ??Tak tak niestety pamiętamy??

Jak widać, kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie.

''Planeta Singli''

''Planeta Singli'' była jednym z największych przebojów kinowych w 2016 roku. W listopadzie 2018 roku na ekrany polskich kin ma trafić 2. część filmu, w którym główne role grają Maciej Sthur i Agnieszka Więdłocha. W tej odsłonie produkcja będzie poświęcona problemom w ich związku, który narodził się dzięki internetowej aplikacji randkowej. Film jeszcze nie trafił na ekrany, a już trwają zdjęcia do 3. części.

"Planeta Singli" - ZWIASTUN

Więcej o: