Francuska aktorka musiała nauczyć się mówić po polsku. Ma długie kwestie w naszym języku

Charlotte Gainsbourg musiała nauczyć się mówić po polsku do swojej roli w filmie "Obietnica poranka". Przekonajcie się, jak jej poszło.

Charlotte Gainsbourg jest córką brytyjskiej aktorki i piosenkarki Jane Birkin oraz francuskiego piosenkarza, aktora i reżysera Serge'a Gainsbourga. Mówi co prawda płynnie po francusku i angielsku, ale to nie znaczy, że łatwiej było jej nauczyć się posługiwać językiem polskim.

Charlotte Gainsbourg mówi po polsku

Charlotte Gainsbourg zagrała w filmie ''Obietnica poranka'' Ninę Kacew. To matka głównego bohatera filmu, pisarza Romaina Gary'ego. Najnowszy obraz przedstawia historię matczynej miłości do chłopca, który potem dzięki niej stał się jednym z najważniejszych powieściopisarzy XX wieku. Romain Gary urodził się w Wilnie, a w latach 20. mieszkał ze swoją mamą w Warszawie.

Specjalnie na potrzeby scen kręconych w tym okresie ich życia, Charlotte Gainsbourg podjęła się trudnego zadania - musiała nauczyć się wypowiadać swoje kwestie po polsku.

Pomagała jej w tym Izabela Gwizdak, którą mogliśmy zobaczyć w serialu ''39 i pół'' czy ''1920. Wojna i miłość''. Można zobaczyć, jak poszła im ta współpraca w poniższym trailerze filmu:

 

W filmie zagrała także Marta Klubowicz - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Oprócz niej w obsadzie znalazł się mały Paweł Puchalski, który wcielił się w głównego bohatera w wieku 8 lat. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 20 lipca. 

Romain Gary - kim był?

Romain Gary urodził się 8 maja 1914 w Wilnie. Tak naprawdę nazywał Roman Kacew - używał również psuedonimu Émile Ajar.

Miał pochodzenie żydowskie, był pisarzem, scenarzystą, reżyserem filmowym i dyplomatą. Razem z matką mieszkał w Wilnie, a potem w Warszawie - uciekali z bolszewickiej Rosji. Stamtąd wyjechał już do Francji, gdzie rozwinął swoją imponującą karierę. Jako jedyny autor otrzymał dwa razy nagrodę, którą co do zasady można przyznać jednej osobie tylko raz. On jednak został aż dwa razy uhonorowany prestiżową Nagrodą Goncourta. Pierwszy raz za powieść ''Korzenie nieba''. Drugą nagrodę przyznano mu za ''Życie przed sobą'' - tę wydał pod pseudonimem Émile Ajar.

Na co do kina w czerwcu? "Zimna wojna" z Cannes, "Jurassic Park 5" i miłosna historia Pablo Escobara