Francuska aktorka musiała nauczyć się mówić po polsku. Ma długie kwestie w naszym języku

Charlotte Gainsbourg musiała nauczyć się mówić po polsku do swojej roli w filmie "Obietnica poranka". Przekonajcie się, jak jej poszło.

Charlotte Gainsbourg jest córką brytyjskiej aktorki i piosenkarki Jane Birkin oraz francuskiego piosenkarza, aktora i reżysera Serge'a Gainsbourga. Mówi co prawda płynnie po francusku i angielsku, ale to nie znaczy, że łatwiej było jej nauczyć się posługiwać językiem polskim.

Charlotte Gainsbourg mówi po polsku

Charlotte Gainsbourg zagrała w filmie ''Obietnica poranka'' Ninę Kacew. To matka głównego bohatera filmu, pisarza Romaina Gary'ego. Najnowszy obraz przedstawia historię matczynej miłości do chłopca, który potem dzięki niej stał się jednym z najważniejszych powieściopisarzy XX wieku. Romain Gary urodził się w Wilnie, a w latach 20. mieszkał ze swoją mamą w Warszawie.

Specjalnie na potrzeby scen kręconych w tym okresie ich życia, Charlotte Gainsbourg podjęła się trudnego zadania - musiała nauczyć się wypowiadać swoje kwestie po polsku.

Pomagała jej w tym Izabela Gwizdak, którą mogliśmy zobaczyć w serialu ''39 i pół'' czy ''1920. Wojna i miłość''. Można zobaczyć, jak poszła im ta współpraca w poniższym trailerze filmu:

 

W filmie zagrała także Marta Klubowicz - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Oprócz niej w obsadzie znalazł się mały Paweł Puchalski, który wcielił się w głównego bohatera w wieku 8 lat. Polska premiera filmu zaplanowana jest na 20 lipca. 

Romain Gary - kim był?

Romain Gary urodził się 8 maja 1914 w Wilnie. Tak naprawdę nazywał Roman Kacew - używał również psuedonimu Émile Ajar.

Miał pochodzenie żydowskie, był pisarzem, scenarzystą, reżyserem filmowym i dyplomatą. Razem z matką mieszkał w Wilnie, a potem w Warszawie - uciekali z bolszewickiej Rosji. Stamtąd wyjechał już do Francji, gdzie rozwinął swoją imponującą karierę. Jako jedyny autor otrzymał dwa razy nagrodę, którą co do zasady można przyznać jednej osobie tylko raz. On jednak został aż dwa razy uhonorowany prestiżową Nagrodą Goncourta. Pierwszy raz za powieść ''Korzenie nieba''. Drugą nagrodę przyznano mu za ''Życie przed sobą'' - tę wydał pod pseudonimem Émile Ajar.

Na co do kina w czerwcu? "Zimna wojna" z Cannes, "Jurassic Park 5" i miłosna historia Pablo Escobara

Komentarze (30)
Francuska aktorka musiała nauczyć się mówić po polsku do roli w nowym filmie
Zaloguj się
 • batista69

  Oceniono 14 razy 14

  Powinszować, słychać, że ma słuch!

 • earthboundmisfit

  Oceniono 11 razy 11

  Doskonale. Jeśli nie miała wcześniej styczności z polskim to naprawdę mówi wspaniale nawet, jeśli uczyła się tylko fonetycznie.

 • tojajurek

  Oceniono 9 razy 9

  Ona wcale nie musiała mówić idealną polszczyzną. Polacy pochodzenia żydowskiego mieli często swoisty akcent, co wcale nie musiało być powodem do wstydu.
  A swoją drogą szkoda, że Romain Gary jest coraz bardziej zapominany. Jego "Korzenie nieba" czytałem z prawdziwym podziwem dla społecznych i politycznych obserwacji autora. Jego "Zjadacz gwiazd" też jest perełką znakomitej prozy z odpowiednia dozą opisu brutalności i wyuzdania. Chapeau bas.

 • drakaina

  Oceniono 7 razy 5

  Prix Goncourt to Nagroda Goncourtów, a nie Goncourta, jest bowiem imienia dwóch braci o tym nazwisku, wpływowych pisarzy i krytyków literackich połowy XIX w.

 • platan.fr

  Oceniono 9 razy 5

  Ogladąłem film tutaj, we Francji i...mnie jej kwestie, wypowiadane po polsku, irytowały, brzmiały sztucznie. Niemniej stworzyla wspaniałą kreację, zagrała doskonale a film jest naprawdę warty obejrzenia. Polecam.

 • mcwidack

  Oceniono 7 razy 5

  bardzo dobry film, polecam

 • kdoe76

  Oceniono 4 razy 4

  Swietnie jej wyszla wymowa.
  Szczegolnie jezeli nie uczyla sie jezyka latami i u nas w kraju.
  Tylko do ciezkoej cholery, dlaczego obie brzmia jak automat czytajacy tekst, albo beznamiety lektoe do filmu?!?!

 • antyimperializm

  Oceniono 3 razy 3

  Jak na stopień trudności naszego języka, efekt jest godny uznania. Mówi z obcym akcentem, ale ominięcie tego byłoby niemal niewykonalne - i tak wyszło świetnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX