Magdalena Popławska pojawiła się w teledysku do coveru popularnej piosenki.

Premierowo prezentujemy teledysk do utworu ''Superstar'' i plakat filmu ''53 wojny'' z udziałem Magdaleny Popławskiej.

W  teledysku do piosenki „Superstar”  w wykonaniu Natalii Fiedorczuk zobaczymy Magdalenę Popławską i sceny z filmu ''53 wojny''. Utwór to cover piosenki, którą wcześniej wykonywali tacy twórcy, jak Carpenters, Usher, Sonic Youth, czy Diana Krall.

 

''53 wojny'' - fabuła

Film Ewy Bukowskiej to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze…

''53 wojny'' - obsada 

Oprócz Magdaleny Popławskiej i Michała Żurawskiego na ekranie zobaczymy Kingę Preis, Dorotę Kolak i Krzysztofa Stroińskiego . Autorem zdjęć jest operator Tomasz Naumiuk , dwukrotnie nagrodzony podczas Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie („Amok”, „Disco Polo”). Za montaż odpowiada Agnieszka Glińska (m.in. „Atak paniki”, „Komunia”, „11 minut”, „Jeziorak”, „Polskie gówno”, „Yuma”). Producentem filmu jest Studio Munka-SFP , które ma na swoim koncie takie filmy, jak „Lęk wysokości”, „Królewicz Olch”, czy głośna „Cicha Noc”.

Scenariusz do filmu powstał na motywach książki Grażyny Jagielskiej „Miłość z kamienia. Życia z korespondentem wojennym”. Do polskich kin „53 wojny” trafią 19 października. Dystrybutorem jest NEXT FILM.

''53 wojny'' - film już doceniają krytycy 

W minioną sobotę na Festiwalu „Młodzi i film” w Koszalinie Magdalena Popławska za kreację w tym filmie otrzymała Jantara w kategorii najlepsza rola kobieca. Reżyserka filmu Ewa Bukowska została wyróżniona laurem za najlepszy film przez Jury Młodzieżowe.

Międzynarodowa premiera „53 wojen” odbędzie się już za kilka dni podczas 53. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach, gdzie film znalazł się w konkursie East of the West.

W minionym tygodniu odbyły się też pierwsze pokazy festiwalowe „53 wojen” w Polsce - podczas Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.

Film został świetny przyjęty. Magdalena Popławska została nagrodzona Jantarem za najlepszą rolę kobiecą , zaś Ewa Bukowska odebrała nagrodę za najlepszy film od Jury Młodzieżowego. Jak wytłumaczyli jurorzy:

„Za autentyczność i bogactwo wykorzystania filmowych środków; wybitne aktorstwo i mistrzowskie operowanie ścieżką dźwiękową oraz wiarygodne ukazanie zmagań jednostki na frontach zewnętrznych i wewnętrznych wojen”.

W Karlowych Warach „53 wojny” znalazły się w konkursie „East Of the West”. To sekcja międzynarodowa pierwszych i drugich filmów z Europy Centralnej i Wschodniej, Bałkanów, Grecji, krajów byłego Związku Radzieckiego i Azji Wschodniej prezentowanych jako światowe, międzynarodowe lub europejskie premiery. Dla „53 wojen” będzie to premiera międzynarodowa. Pokazy odbędą się 1, 2 i 4 lipca.

Na co do kina w czerwcu? "Zimna wojna" z Cannes, "Jurassic Park 5" i miłosna historia Pablo Escobara