Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia!"

W lipcu czekają nas kontynuacje przebojów "Mamma Mia" oraz długo oczekiwani ''Iniemamocni''. Do tego porcja świetnych filmów dokumentalnych ze świata mody i muzyki.

"Whitney",  reż. Kevin Macdonald, Altitude Film Entertainment, premiera: 6 lipca 2018

Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystka, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wiekopomnych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

 [Opis dystrybutora Kino Świat] 

'Whitney', reż. Kevin Macdonald, Altitude Film Entertainment,

''Iniemamocni 2'', reż. Brad Bird, Pixar, premiera: 13 lipca 2018 

Po blisko 10 latach fani doczekali się kontynuacji przygód rodziny superbohaterów. ''Iniemammocni 2'' wracają w pełnym składzie, ale ich życie i przygody będą się znacząco różnić od tego, co już przeżyli. Tym razem role w rodzinie się odwróciły. Elastyna zaczyna pracę w lidze antyprzestępczej, a jej mąż Bob zajmuje się wychowaniem trójki ich dzieci.  

Materiały promocyjne,Materiały promocyjne, ''Iniemamocni 2'', reż. Brad Bird, Pixar,

"McQueen", reż. Ian Bonhôte, Electric Shadow Company, premiera: 20 lipca 2018 

 Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: „Moje pokazy mody to sex, drugs and rock n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca”. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?

 „McQueen” to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

[Opis dystrybutora Kino Świat]

Materiały promocyjne,'McQueen', reż. Ian Bonhote, Electric Shadow Company,

"Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie", reż . Ken Scott, Brio Films, premiera: 20 lipca 2018 

Młody i przystojny fakir Aja opuszcza Indie, aby odnaleźć w Paryżu swojego ojca i przy okazji odwiedzić szwedzki sklep z meblami, o czym marzy od dziecka. Gdy wreszcie do niego trafia, od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Nadzieje na miłość rozwieją się, kiedy w wyniku szalonego zbiegu okoliczności Aja utknie w szafie i wyruszy w niesamowitą podróż przez Europę. Czy spryt, humor i odrobina magii pozwolą mu wrócić do Paryża i znów spotkać ukochaną? 

[Opis dystrybutora] 

Materiały promocyjne,'Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie', reż . Ken Scott, Brio Films,

5. "Mamma Mia: Here We Go Again!", reż. Ol Parker,  Universal Pictures,  premiera:  27 lipca 2018

W drugiej części musicalu z muzyką kultowego zespołu Abby poznamy dokładniej losy bohaterki pierwszej części - Donny. Jej córka Sophie jest w ciąży i boi się, że sama nie podoła wychowaniu dziecka. Na szczęście na wyspie zjawiają się przyjaciółki jej matki i opowiadają, jak wyglądało życie Donny, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży. Deklarują pomoc przyszłej mamie, a do nich ochoczo przyłączają się Bill, Sam i Harry - potencjalni ojcowie Sophie. Ich perypetie naturalnie będą okraszone hojną dawką przebojów Abby. Na dokładkę zjawi się też sama Cher - w roli babci Sophie.

Materiały promocyjne,'Mamma Mia: Here We Go Again!', reż. Ol Parker, Universal Pictures,

 Premiery kinowe w lipcu [PEŁNA LISTA]:

6 LIPCA, PIĄTEK

"41 dni nadziei"

"Berek 2018"

"Whitney"

"Blanka"

"Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto"

 13 LIPCA, PIĄTEK

"Iniemamocni 2"

"Drapacz chmur"

"Na plaży Chesil"

"Człowiek bez pamięci"

"Czego życzy sobie kobieta"

"The Hollow Child"

"Ratunku, zmniejszyłem rodziców"

 20 LIPCA, PIĄTEK

"Sicario 2: Soldado"

"Pierwsza noc oczyszczenia"

"McQueen"

"Obietnica poranka"

"Oko na Julię"

"Sztuka kłamania"

"Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie"

"Co w trawie piszczy"

 27 LIPCA, PIĄTEK

"Mamma Mia: Here We Go Again!"

"Niepoczytalna"

"Książę Czaruś"

"Strzelaj i wiej"

"Moja żyrafa"

Więcej o: