"Dywizjon 303". Pierwszy zwiastun filmu. Wbija w fotel! Spektakularne ujęcia to dopiero początek

"Dywizjon 303" to długo wyczekiwany film w gwiazdorskiej obsadzie. W sieci pojawił się oficjalny zwiastun. 

"Dywizjon 303" to film o polskich lotnikach, którzy swoją odwagą i bohaterstwem wsławili się podczas bitwy o Anglię. W końcu pojawił się pierwszy zwiastun filmu zrealizowanego na podstawie bestsellerowej powieści Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Reżyserii podjął się Denis Delić.

"Dywizjon 303" pierwszy zwiastun

Pierwsze zdjęcia do filmu "Dywizjon 303" wystartowały już w październiku 2016 roku. Produkcja o polskich lotnikach, którzy walczyli  w słynnej bitwie o Anglię, miała pojawić się w kinach w 2017 roku. Prace nad "Dywizjonem 303" jednak przedłużyły się i ostatecznie światowa oraz polska premiera filmu odbędą się 31 sierpnia tego roku. 

'Dywizjon 303', na planie filmowym"Dywizjon 303", na planie filmowym Piotr Fotek

W sieci pojawił się długo wyczekiwany zwiastun filmu, który wręcz wbija w fotel. Widzimy emocje przygotowujących się do podniebnej bitwy bohaterów, ich słabości, dumę, bohaterstwo. W zapowiedzi nie brak patosu - polscy lotnicy muszą wybrać między miłością a bohaterską śmiercią. 

Nie brak też żarliwych, zagrzewających do walki przemówień, typowych dla tego rodzaju kina.

Panowie, prujemy Szwabów tak, żeby się wszystkim Angolom gęby ze zdziwienia pootwierały 

- słyszymy podczas mowy Witolda Urbanowicza, w którego wciela się Piotr Adamczyk.

"Dywizjon 303" z brawurową obsadą

W polsko-brytyjskiej produkcji zobaczymy wiele znanych twarzy. Obok Piotra Adamczyka i Macieja Zakościelnego pojawi się cała plejada utalentowanych polskich aktorów, takich jak: Antoni Królikowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny, Maciej Marczewski, Nikodem Rozbicki, Piotr Witkowski, Maciej Cymorek, Jan Wieczorkowski, Wacław Warchoł, Dariusz Toczek i Aleksander Wróbel.

'Dywizjon 303', na planie filmowym"Dywizjon 303", na planie filmowym Piotr Fotek

Zdjęcia do filmu kręcono w Polsce i Wielkiej Brytanii. Budżet niemal dwugodzinnego widowiska wyniósł 14 mln zł. Sceny walk w filmie stworzono komputerowo. Łącznie trwają aż 30 minut. Na planie w roli konsultantów pojawili się synowie Arkadego Fiedlera - Marek Fiedler i Arkady Radosław Fiedler.

O czym opowiada "Dywizjon 303"?

Polski Instytut Filmowy na swojej stronie podał dość dokładny opis filmu o polskich asach przestworzy. Obraz, jaki się z niego wyłania, utwierdza w przekonaniu, że "Dywizjon 303" będzie pełen patosu i bohaterskich decyzji. 

Pilot Jan „Donald” Zumbach, w którego wciela się Maciej Zakościelny, przebywa w sanatorium, w którym dochodzi do siebie po nieudanym lądowaniu. W tym samym czasie wybucha II wojna światowa, a lotnik musi ewakuować się z kraju. Mężczyzna razem z instruktorem pilotażu Witoldem Urbanowiczem (Piotr Adamczyk) dociera do Wielkiej Brytanii. Na obcej ziemi kontynuują walkę z okupantem i walczą w eskadrach RAF-u. 

To właśnie ta dwójka przyczynia się do stworzenia legendarnej i elitarnej jednostki myśliwskiej - Dywizjonu 303. W jej szeregach służyli głównie Polacy, a wśród nich takie legendy jak: Zdzisław Krasnodębski, Witold „Tolo” Łokuciewski, Ludwik Witold Paszkiewicz, Czech – Josef František oraz Mirosław Ferić – pseudonim "Ox".

Wszyscy ci bohaterowie poświęcają swoje dotychczasowe życie, miłości i aspiracje, by walczyć z niemieckimi wojskami. 

Zwiastun zobaczycie w wideo dołączonym do artykułu. 

AG

Więcej o: