''Wiedźmin'' - już szukają aktorów do serialu Netflixa. Zdjęcia zaczną się już niedługo

Producentka i scenarzystka serialu ''Wiedźmin'' poinformowała, że już ruszyły poszukiwania odtwórców głównych ról. Wiadomo też, kiedy i gdzie zaczną się zdjęcia.

''Wiedźmin'' w odsłonie serialowej nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Są już konkretne informacje.

''Wiedźmin'' - ruszyły castingi

Lauren Schmidt Hissrich odpowiedzialna za scenariusz i produkcję serialu ''Wiedźmin'' podała na swoim koncie na Twitterze bardzo dobre wiadomości dla fanów Geralta. Producentka wrzuciła w swoje zdjęcie nad basenem i napisała pod nim, że będzie się bardzo starała pamiętać o letnich dniach w środku zimy - bo wtedy będą kręcić ''Wiedźmina'' w centralnej Europie. 

Jak wiadomo, zima w naszej szerokości geograficznej nie rozpieszcza. Śmiało możemy powiedzieć, że duża część zdjęć będzie z całą pewnością kręcona w Polsce. Ruiny zamku w Rabsztynie pojawiły się na Twitterze producentki jeszcze w kwietniu. Spodobały jej się tak bardzo, że zdjęcie zamkowych murów posłużyło jej za zdjęcie w tle na profilu:

Zaledwie kilka dni wcześniej Hissrich też zapewniła, że zaczęły się już castingi i odpowiedzialna za nie jest Sophie Holland, która wybierała obsadę do filmu ''Thor: Mroczny świat''.

Aktorzy w trakcie przesłuchań będą odgrywać sceny spoza scenariusza - w ten sposób produkcja chce uchronić się przed przeciekami dotyczącymi fabuły. Dlatego też napisano specjalne dialogi, które nie znajdą się w żadnym z odcinków serialu. 

''Wiedźmin'' - co wiemy o serialu

Pierwszy sezon serialu ''Wiedźmin'' ma mieć 8 odcinków i ma trafić na Netflixa najprawdopodobniej w 2020 roku. Prace nad produkcją zaczeły się w maju 2017 roku, są w nie zaangażowani także Tomasz Bagiński (twórca ''Katedry'') oraz Jarosław Sawko ze studia Platige Image. Andrzej Sapkowski jest konsultantem kreatywnym serialu, którego scenariusz ma być zgodny z jego książkami, a nie tylko luźno nimi inspirowany.

Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia"!

Więcej o: