Powstanie film o romansie Wander i Baranowskiego. W rolę dziennikarki wcieli się Joanna Moro

Fani Bogumiły Wander i Krzysztofa Baranowskiego doczekają się kinowej produkcji, która przedstawi historię ich romansu. Dziennikarkę ma zagrać Joanna Moro.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski poznali się w latach 70. Od razu połączyło ich gorące uczucie. Historia ich miłości jest gotowym scenariuszem na film. Nic więc dziwnego, że niebawem zobaczymy ją na wielkim ekranie.

Powstanie film o romansie Wander i Baranowskiego

Jak podaje wp.pl, jeden z reżyserów postanowił przedstawić historię ich miłości. Krzysztof Baranowski przyznał, że był początkowo przeciwny temu pomysłowi, jednak uparty reżyser przekonał go do swojej wizji.

Długo nie byłem przekonany do tego. Ale reżyser się uparł. Co więcej otrzymał już nawet dotację! - wyznał żeglarz w "Rewii".

W sfinansowaniu filmu ma pomóc syn Wander, Marek Żołędziowski. Ponoć już rozpoczął poszukiwania inwestorów.

Uważa, że taka pamiątka należy się jego mamie, która jest przecież wielką legendą telewizji - czytamy w tygodniku.

Joanna Moro zagra Bogumiłę Wander

Jedną z kluczowych informacji jest ta, że dziennikarkę ma zagrać Joanna Moro. Przypomnijmy, że aktorka zachwyciła widzów jako Anna German. Nie wiadomo jednak, kto zagra słynnego żeglarza.

Powstały plany, aby film był kręcony za granicą. Imponujące mają być podobno kostiumy. Z resztą, jest to w pełni zrozumiałe. W końcu Bogumiła Wander uchodziła za jedną z najlepiej ubranych polskich gwiazd.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

Kiedy się poznali, Bogumiła była gwiazdą telewizji, a Krzysztof słynnym żeglarzem. Nie planowali romansu. Zwłaszcza, że oboje byli w związkach. Jednak uczucie, jakie połączyło okazało się silniejsze.

Chociaż Baranowski podkreślał, że w momencie poznania Wander kochał swoją żonę, nie mógł oprzeć się urokowi gwiazdy.

Uważałem, że jest najpiękniejszą kobietą w Polsce, no i do dzisiaj pozostaję w tym przekonaniu. Wtedy jeszcze nie myślałem, że coś więcej może nas połączyć. Kochałem swoją żonę i chciałem pozostać jej wierny. Ale z drugiej strony ta kobieta mnie fascynowała. Zgodziła się - wspomina Baranowski w książce.

Niedługo później zaczął się ich romans. Przed długi okres nikt nie wiedział, że są parą. Dopiero w 1989 Wander rozwiodła się z mężem, którego nigdy nie kochała.

Po latach Bogusia powiedziała mi, że nigdy nie kochała męża. Wyszła za niego, bo potrzebowała kogoś, kto się nią zaopiekuje, otoczy męskim ramieniem. On chyba też jej nie kochał – chciał mieć klejnocik w koronie, była taką kobietą-trofeum - stwierdził Baranowski.

W 2005 roku Bogumiła poślubiła Krzysztofa. Co ciekawe, zawarli związek małżeński w tajemnice. O ich planach wiedzieli tylko świadkowie.

Chcielibyście zobaczyć o nich film?

KS

Więcej o: