Jan Wieczorkowski został postarzony na planie nowego serialu TVP. Wygląda wiarygodnie

Jan Wieczorkowski gra jedną z głównych ról w nowym serialu TVP ''Stulecie winnych''. Na potrzeby filmu ucharakteryzowano go tak, by wyglądał na dużo starszego.

Aktor Jan Wieczorkowski uchylił rabka tajemnicy z planu nowego serialu TVP i pokazał charakteryzację swojej postaci. Fachowcy się postarali.

Jan Wieczorkowski pokazał zdjęcia z planu serialu TVP

Jan Wieczorkowski w nowym serialu TVP znacząco się postarzeje. Akcja serialu ''Stulecie winnych'' rozgrywa się na przestrzeni XX wieku - zupełnie jak sugeruje tytuł - ma objąć 100 lat. Bohater Wieczorkowskiego więc będzie się starzał z odcinka na odcinek. Aktor pokazał, jak będzie wyglądał na różnych etapach tego procesu. Tu go widać w wieku średnim:

 

A tutaj pokazał się w poważniejszym wieku, z wąsami:

 


Przy okazji możemy też zobaczyć, jak wygląda Kinga Preis jako staruszka:

 


A tutaj tata i jego dumne córki bliźniaczki, Ania i Mania:

 

Należy przyznać, że ekipa od charakteryzacji wywiązała się doskonale ze swojego zadania. To bardzo profesjonalnie wykonany makijaż. 

''Stulecie winnych''  - co wiemy?

'"Stulecie winnych'' to najnowsza produkcja historyczna TVP. Serial jest ekranizacją powieści Ałbeny Grabowskiej. Szefem literackim projektu jest nikt inny, jak Ilona Łepkowska, królowa polskich telenowel.

Film pokaże losy rodziny mieszkającej pod Warszawą. Krewni będą musieli zmagać się z różnymi kłopotami, rzuceni w wir trudnej historii Polski.

Akcja zaczyna się na chwilę przed wybuchem I wojny światowej i trwa aż do czasów współczesnych. Poznajemy historię wdowca wychowującego samotnie 4. dzieci, w tym świeżo narodzonych bliźniaczek, Ani i Mani.

''Stulecie winnych'' - obsada i reżyser


W głównych rolach zobaczymy Kingę Preis, Adama Ferencego, Olfa Lubaszenkę, Jana Wieczorkowskiego oraz Rafała Królikowskiego. Zagrają również Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek oraz Roman Gancarczyk.

Reżyserem ''Stulecia winnych'' został Piotr Trzaskalski - to on nakręcił doskonały film ''Edi''. Zdjęcia robi Witold Płóciennik, zaś za produkcję odpowiedzialna jest firma Endemol Shine Polska. 

Dzięki Ilonie Łepkowskiej wiemy, że emisja jest planowana na wiosnę 2019 roku.

Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia"!

Więcej o: