Pasikowski robi sensacyjny film historyczny. Tej historii nie wymyśliliby nawet twórcy Jamesa Bonda

Władysław Pasikowski jest w trakcie prac nad nowym filmem. Jego "Kurier" ma być filmem historycznym z elementami sensacyjnymi. Znana jest już obsada filmu.

Władysław Pasikowski pracuje nad kolejnym filmem. "Kurier" będzie filmem historycznym z wątkami sensacyjnymi. Jego akcja toczyć się będzie w czasach II wojny światowej. 

'Kurier' Władysława Pasikowskiego w 2019 roku'Kurier' Władysława Pasikowskiego w 2019 roku Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Wyborcza.pl

Nowy film Pasikowskiego lepszy od tych o Bondzie

Władysław Pasikowski jest mistrzem kina akcji, dlatego też jego "Kurier" będzie nosił znamiona filmu sensacyjnego. To nie pierwsza produkcja oparta na wydarzeniach historycznych, która zawiera elementy akcji. Wcześniej w podobny sposób Pasikowski wyreżyserował film "Jack Strong", który w kinach obejrzało 1,2 miliona widzów. 

Naszym celem jest opowiedzenie sensacyjnej, lecz opartej na życiu historii, której scenarzyści Jamesa Bonda pewnie by nie wymyślili, opowiedzenie jej przy tym w maksymalnie nowoczesny sposób, korzystając z osiągnięć nowej stylistyki filmów przygodowo-sensacyjnych - powiedział podczas konferencji prasowej w Muzeum Powstania Warszawskiego reżyser.

'Kurier' Władysława Pasikowskiego'Kurier' Władysława Pasikowskiego Materiały prasowe Fot. Bartosz Mrozowski

Znana jest już obsada "Kuriera"

W filmie zagra międzynarodowa obsada. W rolę głównego bohatera Jana Nowaka-Jeziorańskiego wcieli się Philippe Tłokiński, którego szersza publiczność zna z filmu "Volta" Juliusza Machulskiego, czy seriali takich jak „Belfer” i „Przepis na życie”.

W filmie zagrają również Patrycja Volny („Pokot"), Julie Engelbrecht odtwórczyni ról w „Łowca czarownic”, „Wirus”, a także Tomasz Schuchardt znany z „Jesteś Bogiem” oraz "Miasto 44" i Grzegorz Małecki ("Lejdis", „Wałęsa. Człowiek z nadziei”).

W pozostałych rolach zobaczymy również Rafała Królikowskiego, Mirosława BakęZbigniewa ZamachowskiegoAdama WoronowiczaCezarego Pazurę czy Jana Frycza.

Za zdjęcia do filmu odpowiada Magdalena Górka, która pracowała również przy takich produkcjach, jak: „Joaquin Phoenix: jestem, jaki jestem”, „Paranormal Activity 3”, „Jack Strong”, „Viral”.

'Kurier' Władysława Pasikowskiego'Kurier' Władysława Pasikowskiego Materiały prasowe Fot. Bartosz Mrozowski

O czym opowiada "Kurier'?

Najnowsza produkcja Pasikowskiego opiera się na wydarzeniach historycznych, a dokładnie inspirowana misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, tytułowego "kuriera z Warszawy"

Jego samotna misja miała zdecydować o losach Polski i II wojny światowej. Ścigany przez wszystkie wrogie wywiady, w środku nocy przerzucony z hotelu Savoy do Żabna, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmieniają jego życie - czytamy na portalu Film Polski. 

Zdjęcia do filmu rozpoczęto 19 czerwca tego roku. Premiera filmu planowana jest na 2019 rok. Producentami wysokobudżetowej produkcji są Muzeum Powstania Warszawskiego – inicjator przedsięwzięcia oraz Scorpio Studio.

AG

Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia"!

Więcej o: