Świetny wynik "Zimnej wojny". Film Pawlikowskiego zarobił już ponad 3 miliony dolarów

"Zimna wojna" odnosi kolejne sukcesy. Film Pawlikowskiego od premiery 8 czerwca obejrzało więcej osób niż hollywoodzki hit "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie".

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja, jakoby "Zimna wojna" miała być klapą finansową. Dystrybutor szybko odpowiedział na te doniesienia i ujawnił prawdziwe wyniki oglądalności. Faktem jest, że film Pawła Pawlikowskiego radzi sobie coraz lepiej, a wcześniejsze plotki były bardzo dalekie od prawdy.

"Zimna wojna" Pawlikowskiego - oglądalność

Aktualna frekwencja "Zimnej wojny" wynosi dokładnie 641 330 widzów. Produkcja dzięki rozpowszechnianiu tylko w Polsce zarobiła 3 253 552 milionów dolarów. A wynik będzie jeszcze lepszy - dane nie obejmują ostatniego tygodnia oraz dojdą jeszcze wpływy z wyświetlania filmu za granicą.

Od 8 czerwca "Zimną wojnę" zobaczyło więcej osób niż "Han Solo: Gwiezdne wojny – historie".

O czym jest "Zimna wojna"?

"Zimna wojna" traktuje o wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą bez siebie żyć, a jednocześnie nie potrafią być razem. Pawlikowski przenosi widzów do stalinowskiej Polski i powojennej Europy lat 50. i 60. Zdjęcia do filmu kręcono głównie w Łodzi, która na niektórych ujęciach udaje Paryż. Scenariusz do filmu oprócz  Pawlikowskiego pisał również nieżyjący już pisarz Janusz Głowacki. W filmie gra m.in. Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza oraz Adam Ferency.

OG

Więcej o:
Komentarze (46)
Świetny wynik "Zimnej wojny". Film Pawlikowskiego zarobił już ponad 3 miliony dolarów
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 23 razy 23

  Bardzo dobra wiadomosc, mozna zrobic dobry polski film, ktory zarabia.

 • przemek05

  Oceniono 23 razy 21

  Swietny film, tylko nie piszcie ze zarobil ponad 3000000 milionow dolarow czy zlotych. Gdybym mial wplyw na Oskary go dalbym za muzyke i za role pani Joanny Kulig.

 • Kamil Gajek

  Oceniono 16 razy 16

  Świetny film!!! Dawno nie widziałam tak dobrego! Muzyka, kadry, gra aktorska - bardzo wysoki poziom!!!

 • flygare1

  Oceniono 16 razy 16

  No to filmy z toruńskiej wytwórni filmowej osiągają zdecydowanie lepsze wyniki finansowe (wycenione przez Ministerstwo Kultury na 44mln zł)

 • cieśla Sewruk

  Oceniono 9 razy 9

  No i jak można robić taką przykrość "prawdziwym Polakom patriotom"? :)))

 • dodobird

  Oceniono 8 razy 8

  Co na to najlepsza polska aktorka Fido? .... jak czyta bajkę na tvpabc to moja córcia płacze.

 • wiesiek_cebertowicz

  Oceniono 5 razy 5

  Ogladałem. Naprawde piekny film, dobre, dopracowane kino, film z pomysłem, konsekwencja i tajemnicą.

 • elzbietttta

  Oceniono 4 razy 4

  Film zakupiło już wielu zagranicznych dystrybutorów, m.in. Austria (jak na ten kraj to naprawdę sukces, bo tu polskich filmów jak na lekarstwo). Jeszcze nie widziałam, ale jak oglądam trailer to mam gęsią skórkę. Miłośnicy polskich komedii raczej na ten film nie pójdą (zbyt trudny), ale to właśnie jest prawdziwe kino przez duże K.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX