Na co do kina w sierpniu? Wraca Kubuś Puchatek, będą dwa filmy o Dywizjonie 303

Premiery w sierpniu są liczne i każdy widz będzie miał okazję wybrać coś dla siebie. Zadowoleni będą fani kina akcji, miłośnicy klasycznego Disneya czy entuzjaści polskiego kina sensacyjnego oraz historycznego.

W tym miesiącu nie ma na co narzekać. Wybór filmów będzie duży - oto kilka z propozycji.

"Ant-Man i Osa", 2018, reż. Peyton Reed, prod. Marvel

Materiały promocyjne

W najnowszym filmie ze świata Marvela, Scott Lang łączy siły z Hope Van Dyne. Tym razem otrzymują nową misję od Hanka Pyma, podczas której odkrywają sekrety z przeszłości

Ant-Man i Osa będą musieli tym razem walczyć ze złodziejką Ghost - łatwo nie będzie. Ghost potrafi przenikać przez ściany, zjawia się w białym kostiumie.

Jak poradzi sobie z tym wyzwaniem Ant-Man? Kiedy założy kombinezon może się skurczyć i rozmawiać z mrówkami. Z drugiej strony może się powiększyć i zrobić wielki nawet 20 metrów. Czy te umiejętności mu pomogą? Jego pomocniczka może też latać.

Co ciekawe, w tej części filmu pojawi się nawet Michelle Pfeiffer - wcieli się w pierwszą Osę.  Światowa premiera odbyła się 25 czerwca 2018 roku w Los Angeles. W Polsce film trafi na ekrany 3 sierpnia. 

Mission: Impossible - Fallout, 2018, reż. Christopher McQuarrie, prod. Paramount

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Mission: Impossible - Fallout, 2018, reż. Christopher McQuarrie, prod. Paramount

To już 6. część kultowej serii filmów. W tej części Ethan Hunt i jego zespół będą próbowali powstrzymać nuklearną zagładę. W ten sposób walczą z konsekwencji swojej własnej porażki - w poprzedniej części przegrali wszak walkę z Syndykatem.

Ethan walczy z własną przeszłością - czy uda mu się tym razem naprawić własne błędy?

"Odnajdę cię", 2018, reż. Beata Dzianowicz, prod. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Odnajdę cię, 2018, reż. Beata Dzianowicz, prod. Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)

Doświadczona policjantka Justa prowadzi obławę na żołnierza, który doprowadził do śmierci prawie całego swojego oddziału. W wyniku jej błędu ścigany wymyka się z policyjnej pułapki, a ona zostaje wysłana na przymusowy urlop, jednak postanawia doprowadzić sprawę do końca.

 Justa rzuca się w wir prywatnego dochodzenia, a tymczasem zbieg porywa jej córkę Lenę. Trzyma dziewczynkę jako zakładnika i zmusza policjantkę, by pomogła mu doprowadzić do śmierci ostatniego z członków oddziału byłego żołnierza. Justa musi jakoś wybrnąć z patowej sytuacji. 

"Krzysiu, gdzie jesteś?", 2018, reżyser: Marc Forster, prod. Disney

Materiały promocyjneMateriały promocyjne 'Krzysiu, gdzie jesteś?', 2018, reżyser: Marc Forster, prod. Disney

Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek wyruszają ze Stuwiekowego lasu do Londynu. To konieczne, bo mały Krzyś dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie. Ale prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, dlatego też jego towarzysze z dzieciństwa znowu się zjawią i postarają mu się pomóc. W roli najsłynniejszego Krzysia wystąpi Ewan McGregor - też jesteście ciekawi, co z tego wyjdzie? 

''Dywizjon 303. Historia prawdziwa'', reż. Denis Delić, prod. Film Media SA

Materiały promocyjneMateriały promocyjne ''Dywizjon 303. Historia prawdziwa'', reż. Denis Delić, prod. Film Media SA

''Dywizjon 303. Historia prawdziwa'' to oparty na powieści  Arkadego Fiedlera film pokazujący losy polskich lotników w Wielkiej Brytanii. Obraz pokazuje jak z wyśmiewanych wyrzutków przekształcają się w legendarną jednostkę lotniczą 0- Dywizjon 303. W Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-ie) nie było im równych.

Nie bali się nawet najbardziej szalonych manewrów, a ich udział w Bitwie o Anglię przeszedł do historii. Obraz skupia się również na ich życiu prywatnym.  

Premiery kinowe w sierpniu [PEŁNA LISTA]:

3 SIERPNIA, PIĄTEK

Ant-Man i Osa
Nieposłuszne
Neapol spowity tajemnicą
Odnajdę cię
Węgierska robota
Jak zostać czarodziejem

10 SIERPNIA, PIĄTEK

Mission: Impossible - Fallout
Człowiek, który zabił Don Kichota
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
Młodzi Tytani: Akcja!
Rodziny się nie wybiera
Patryk

17 SIERPNIA, PIĄTEK

Krzysiu, gdzie jesteś?
303. Bitwa o Anglię 2018
Szpieg, który mnie rzucił
Do zobaczenia w zaświatach
Samson
Niesamowita historia Wielkiej Gruszki
Człowiek delfin

24 SIERPNIA, PIĄTEK

Bez litości 2
The Meg
Mroczne umysły
Mile 22
Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem
Loveling


31 SIERPNIA, PIĄTEK


Dywizjon 303. Historia prawdziwa
Bajecznie bogaci Azjaci
Rozpruci na śmierć
Lato
Mali bohaterowie
Zama

Więcej o:
Komentarze (11)
Kinowe premiery
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 17 razy 11

  Osoby, które zastanawiają się, dlaczego właściwie w filmach i innych materiałach Disneya w wersji polskiej od lat 90. nie ma Kubusia Puchatka tylko jakiś bliżej nieokreślony, bezprzymiotnikowy "Kubuś", a zamiast Stumilowego Lasu jest "Stuwiekowy Las", informuję niniejszym że wyjaśnienie zagadki jest bardzo proste. Frazy "Kubuś Puchatek" i "Stumilowy Las" zostały już kilkadziesiąt lat temu zastrzeżone przez polską tłumaczkę Milne'a, Irenę Tuwim jako jej własność intelektualna - i tak pozostanie do 2058. Obecnie właścicielką praw autorskich do nich jest Fundacja SOS (otrzymała je od córki tłumaczki, Ewy Tuwim), a dochody z komercyjnego użycia tych nazw są przeznaczane na pomoc osieroconym dzieciom. No ale przecież nie z prawnikami Disneya takie sztuczki :-DDD
  Pozdrawiam

 • blackbolt

  Oceniono 4 razy 4

  Jeśli chodzi o dywizjon 303 to z chęcią bym poszedł na dobrą ekranizację autobiografii Jana Zumbacha.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 3 razy 3

  Żeby się dowiedzieć tego samego co w tytule należy obejrzeć filmik poniżej???
  A tak na marginesie to człowiek, w bądź co bądź, największym dzienniku opinii w Polsce, oczekuję na jaką recenzje, opis czy inne dywagacje na temat proponowanych filmów, bo tytuły to sobie może samemu w 3 sekundy znaleźć

 • komercyjny02

  Oceniono 2 razy 2

  Ja obstawiam, że obydwa filmy o lotnikach okażą się klapą artystyczną i frekwencyjną. No, chyba że od września szkoły masowo pójdą pod przymusem (ale chyba nie na obydwa tytuły?); wtedy wynik kasowy się podreperuje.

  Film brytyjski nosi oryginalny tytuł ‘Hurricane’. Ja ten tytuł uważam za znacznie lepszy od tego, który został wymyślony przez polskiego dystrybutora. No ale widać dystrybutor uznał, że "303. Bitwa o Anglię” przyciągnie polskich widzów. Budżet filmu brytyjskiego to jedynie 10 milionów. Raczej skromny jak na zachodnie standardy.

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Z kolei film "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" - z książką Arkadego Fiedlera raczej niewiele ma wspólnego. Umówmy się zresztą: w książce są prawie wyłącznie opisy pojedynków na niebie. Fabuły odpowiedniej dla filmu fabularnego to tam nie ma.
  Emocjonalna emfaza sprzed lat w stylu Adamczyka nawołującego z entuzjazmem: "No to chłopaki, będziemy pRRRuć do Szwabów!" – jakoś nie trafia w mój chłodny i racjonalny gust. Po co ten cholerny patos?
  Będą Adamczyk i Zakościelny, Wieczorkowski, będzie tam też wątek miłosny, którego z Fiedlera jakoś nie pamiętam. Lecz nie przypuszczam, by wyszło to ciekawiej niźli w czeskim "Ciemnoniebieskim świecie". Tam przynajmniej skromny, środkowoeuropejski budżet zrównoważono ciekawym scenariuszem.
  Drugie "Pearl Harbor" to tez nie będzie, choćby z racji budżetu. 14 mln zł (= 3,5 mln dol.). Za takie filmy na Zachodzie kręci się bieda-filmiki klasy C. To prędzej będzie chłam na poziomie "Bitwy pod Wiedniem"!
  W wywiadzie na YT twórcy mówili, że użyją zdjęcia dokumentalne z okresu Battle of Britain (ale czy da się ich fakturę ujednolicić z fakturą zdjęć współcześnie kręconych?) przeplatane efektami komputerowymi, zaś stojący w muzeum jeden Hurricane posłuży do Bluescreenów czy Greenscreenów....

  W związku z nagłą chorobą reżysera Wiesława Saniewskiego i jego hospitalizacją, zdjęcia do "Dywizjonu 303" kontynuował Denis Delić. Pan Delić jest raczej ekspertem od polskich komedii romantycznych i telenowel. Tematem wcześniej interesował się też Władysław Pasikowski ale zrezygnował (teraz zdaje się pracuje nad filmem o Janie Nowaku-Jeziorańskim; jest szansa, że wyjdzie mu z tego coś dobrego).
  Producentem "Dywizjonu 303" jest Samojłowicz, autor takich filmów jak "Kac Wawa" czy "Tajemnice Westerplatte". To raczej zwiastuje katastrofę. Będzie "Kac 303" czy nie będzie? Niestety, mam złe przeczucia.

  Ujęcia pojedynków powietrznych ze zwiastunu robiły wrażenie co najwyżej gry na telefon. Reklama World of Planes to była czy co? No nie, bo World of Planes ma lepiej wyrenderowane samoloty. Strasznie sztuczne! Żadna grafika komputerowa nigdy w pełni nie zastąpi ujęć prawdziwego samolotu (lub choćby repliki).

 • hens

  Oceniono 4 razy 2

  I na ogólne życzenie (niektórych) telewidzów w godzinach nocnych zamiast przerwy technicznej w studio będziemy nadawać słuchowiska Matysiakowie i W Jezioranach.
  Przecież preZes nie może się mylić

 • t0maszek44

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu Królikowski - pierwsze drewno polskiej kinematografii.

 • tagataga

  Oceniono 9 razy -1

  Planuje iść na Dywizjon 303. Uważam, że ten film trzeba zobaczyć to kawał naszej historii, troche juz zapomnianej. Dobrze, że po kilkudziesięciu latach w końcu zekranizowano historie Dywizjonu 303.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX