Kiedy będzie premiera 8. sezonu ''Gry o tron''? Dziennikarze przycisnęli szefa programowego HBO

''Gra o tron'' zakończy się na 8. sezonie. Zdjęcia filmowe zostały już zrealizowane, więc dziennikarze na konferencji prasowej przycisnęli o datę premiery szefa bloku programowego stacji HBO, Casey'a Bloys'a.

Kiedy zobaczymy 8. sezon ''Gry o tron''? Choć nie ma dokładnej daty, wiemy, że jeszcze przyjdzie nam poczekać.

Premiera 8. sezonu ''Gry o tron''

Finałowy sezon słynnego serialu jest bardzo wyczekiwany. Do tej pory emisję odcinków HBO zaczynało zazwyczaj w kwietniu, jednak były dwa wyjątki - sezon trzeci ''GOT'' wystartował pod koniec marca, a poprzedni - sezon siódmy - miał premierę 16 lipca. Stąd też wszyscy zastanawiają się, jak będzie teraz.

Na konferencji prasowej z Telewizyjnym Związkiem Krytyków uczestnicy bardzo dokładnie dopytywali o ten temat. Szef programowy HBO Casey Bloys musiał się trochę ugiąć pod naporem ich pytań i zdradził, że 8. sezon zostanie wypuszczony ''w pierwszej połowie'' 2019 roku - podaje portal tvline.com.

Boyl w rozmowie z TVLine podkreślił, że o dacie premiery zadecydują sami filmowcy, a nie HBO:

Ta decyzja zależy od tego, kiedy będą czuli, że są w stanie dostarczyć serial, z którego będą dumni. Oczywiście, moglibyśmy im powiedzieć, że ''Musicie to zrobić na ten dzień'', ale pracujemy razem już długo i im ufamy, że powiedzą ''Tym razem potrzebujemy czasu, żeby zrobić to dobrze''.
Nie wiem więc, czy to będzie opóźnienie czy ''tyle czasu potrzebujemy, żeby zrobić to na poziomie, którego oczekują fani.''

Wszystko wskazuje więc na to, że nawet jeśli będziemy musieli czekać dłużej niż do kwietnia, to warto będzie zachować cierpliwość.

"Gra o tron" 8. sezon: jak zakończy się produkcja?

Wiemy, że w 8. sezonie ofiary będzie trzeba liczyć w setkach tysięcy! W zakończeniu "Gry o tron" mamy zobaczyć największą scenę batalistyczną w historii telewizji. Kręcono ją aż 11 tygodni, czym chwaliła się sama stacja HBO.

Ostatnie zdjęcia nakręcono w scenografii Królewskiej Przystani. Nie oznacza to jednak,  że to właśnie tam będzie toczyła się ostatnia scena, ponieważ sekwencje nie są nagrywane chronologicznie. 

Saga "Pieśń Lodu i Ognia" dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

"Gra o tron" 7. sezon 7. odcinek - zwiastun

Więcej o: