Maria Dębska zagra Kalinę Jędrusik w ''Jesiennej dziewczynie''. Pokazali ją w charakteryzacji

''Jesienna dziewczyna'' opowie o życiu i karierze słynnej polskiej seksbomby i wampa, Kaliny Jędrusik. W rolę aktorki wcieli się Maria Dębska, córka reżyserki Kingi Dębskiej.

Łukasz Maciejewski, dziennikarz i krytyk filmowy poinformował, że tytułową rolę w filmie ''Jesienna dziewczyna'' otrzymała Maria Dębska. Aktorka znana jest z takich filmów jak doskonała ''Cicha noc'', "Moje córki krowy" czy "Demon". 

''Jesienna dziewczyna'' - film o Kalinie Jędrusik

''Jesienna dziewczyna'' będzie biograficzną opowieścią o ikonie polskiego kina, piosenki oraz kabaretu, Kalinie Jędrusik. Wyreżyseruje ją Katarzyna Klimkiewicz, a za scenariusz odpowiadają Katarzyna Klimkiewicz i Patrycja Nowak. Maria Dębska w ten sposób prezentuje się w charakteryzacji do roli. Autorkami zdjęć ucharakteryzowanej aktorki są Renata Czarnkowska i RE Studio.

Należy przyznać, że odegranie roli tak ikonicznej postaci nie należy do łatwych wyzwań, a chętnych było dużo. Zwyciężyła Maria Dębska, o czym poinformował na swoim Facebooku Łukasz Maciejewski. 

Nie jest zdziwiony tym wyborem, bo jak sam pisze:

Ma w sobie dokładnie to, co przesądziło o sukcesie, ale i o tajemnicy Jędrusik. Ten wamp miał jeszcze serce. I w tym sercu biła muzyka. Muzykalność "kalinowości".
 

A potem dodaje:

Marysia ma trochę z Kaliny. Uroda, wiadomo, muzykalność, oczywiście, ale jeszcze chyba i to serce właśnie.

Współautor scenariusza doskonale sobie zdaje sprawę, jak ważna to będzie rola w dorobku Marii Dębskiej:

Kalina już zawsze będzie z nią. W przyszłości zagra jeszcze wiele pięknych, ważnych ról, i w kinie, i w teatrze, ale to Kalina będzie punktem odniesienia. Takie propozycje nie zdarzają się wszak często.

Maria Dębska - kim jest?

Maria Dębska ukończyła w 2017 roku wydział aktorski Szkoły Filmowej w Łodzi. Urodziła się 22 maja 1991 roku w Warszawie. Jej matka to Kinga Dębska, reżyserka filmów takich jak ''Moje córki krowy'' czy ''Plan B''.

Maria zagrała jedną z ciekawszych ról w głośnym obrazie ''Cicha noc''. Pojawiła się także w filmie ''Zabawa, zabawa'', który w tym roku jest nowminowany w Konkursie Głównym festiwalu filmowego w Gdyni i powalczy o Złotego Lwa.

Do innych filmów fabularnych w jej dorobku należą m.in. produkcje ''Demon'', ''Moje córki krowy'' czy ''Zgoda''.

Maria Dębska od lat też grywa w polskich serialach. Ostatnio możemy ją zobaczyć w ''Wojennych dziewczynach'' czy ''W rytmie serca''. Znana jest też widzom ''Barw szczęścia''. Pojawiła się również w np. ''Komisarzu Aleksie'', ''Ojcu Mateuszu'' oraz ''M jak miłość''.

Na co do kina w lipcu? Doczekaliśmy się powrotu "Iniemamocnych" i "Mamma Mia"!

Więcej o: