Ruszają zdjęcia do "Star Wars: Episode IX". Podano obsadę filmu. "Zagra" nieżyjąca Carrie Fisher

"Star Wars: Episode IX". W filmie zostanie pokazany wcześniej niepublikowany materiał, w którym wystąpiła nieżyjąca już Carrie Fisher.

W "Star Wars: Episode IX" pojawią się nie tylko dobrze znani aktorzy, ale też nowe twarze. Produkcja przygotowała też coś specjalnego - w filmie zostanie umieszczony materiał, z udziałem Carrie Fisher, zmarłej w 2016 roku. Sceny z księżniczką Leią zostały nakręcone na potrzeby filmu "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

"Star Wars: Episode IX" - obsada

Do filmu powróci 81-letni Billy Dee Williams, który wcieli się w rolę Lando Calrissiana. W obsadzie znajdzie się także Richard E. Grant.

Bardzo kochaliśmy Carrie Fisher. Nie potrafiliśmy wymyślić satysfakcjonującego zakończenia sagi Skywalkera bez jej udziału. Znaleźliśmy sposób, by uczcić spuściznę Carrie i rolę Lei, wykorzystując w "Star Wars: Episode IX" materiał nakręcony na potrzeby "Przebudzenia Mocy" i nigdy wcześniej niepokazywany - powiedział JJ Abrams, ogłaszając obsadę.

W roli Luke'a Skywalkera ponownie wystąpi Mark Hamill, a jako C-3PO zagra Anthony Daniels, który jako jedyny aktor pojawił się we wszystkich częściach sagi.

"Star Wars: Episode IX" - nowi aktorzy

W obsadzie odnajdziemy też nowe twarze. Będzie to Naomi Ackie, która dała się zauważyć dzięki roli w filmie "Lady Macbeth" z 2017 roku. W nowej części "Gwiezdnych Wojen" zobaczymy także Daisy Ridley, Johna Boyegę, Lupitę Nyong'o i Domhnalla Gleesona.

"Star Wars: Episode IX" - premiera

Zdjęcia do "Star Wars: Episode IX", który jeszcze nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, rozpoczną się w środę, 1 sierpnia w Londynie. Premiera zapowiedziana jest na grudzień 2019 roku.

MT

Więcej o: