Małgorzata Szumowska w jury festiwalu filmowego w Wenecji! Zasiądzie w wybitnym gronie

Małgorzata Szumowska zasiądzie w Jury Konkursu Głównego Festiwalu w Wenecji - podał Polski Instytut Filmowy. Polka znalazła się w gronie wybitnych filmowców i aktorów.

Małgorzata Szumowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserek. Wyreżyserowała wiele filmów, które zdobyły prestiżowe nagrody. Mowa o takich produkcjach, jak "Twarz", "Body/Ciało", "W imię..." czy "33 sceny z życia".

Małgorzata Szumowska na festiwalu w Wenecji  

Teraz przed Szumowską kolejne wyzwanie - zasiądzie w jury festiwalu w Wenecji

Znakomita wiadomość prosto z Festiwalu w Wenecji La Biennale di Venezia! Polska reżyserka Małgorzata Szumowska zasiądzie w Jury Konkursu Głównego tej imprezy. Polka oceniać będzie najnowsze produkcje z całego świata w dziewięcioosobowym gronie, w którym znaleźli się m.in Guillermo del Toro (przewodniczący), aktorka Trine Dyrholm, reżyser Taika Waititi i aktor Christoph Waltz - podał PISF w poście na Facebooku.

Szumowska znalazła się w gronie wybitnych reżyserów i aktorów. Oprócz niej w jury pojawią się takie sławy, jak: Guillermo Del Toro (reżyser oscarowego „Kształtu wody”), aktor Christoph Waltz ("Bękarty wojny”, „Django"), oraz aktorki: Naomi Watts ("Mulholland Drive”), Sylvia Chang („Nawet góry przeminą”), Trine Dyrholm („Wesele w Sorrento”), Nicole Garcia („Wujaszek z Ameryki"). W jury znaleźli się także aktor i reżyser Taika Waititi, („Zielona Latarnia”, „Thor: Ragnarok”) oraz Paolo Genovese, reżyser „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. 

Reżyserce gratulujemy! 

AG

Na co do kina w sierpniu? Wraca Kubuś Puchatek, będą dwa filmy o Dywizjonie 303

Więcej o: