Polski aktor zagra w nowym sezonie "Gry o tron". To może być początek jego zagranicznej kariery

"Gra o tron". W nowym sezonie do obsady dołączył aktor z Polski. Chodzi o Pawła Sakowskiego, który na co dzień gra w poznańskim teatrze "U Przyjaciół". Sakowski zagrał w "Grze o tron" jedną z pobocznych postaci.

Jak podaje serwis Radio Szczecin, polski aktor, Paweł Sakowski, pojawi się w 8. sezonie „Gry o tron”. W rozmowie z dziennikarzem zdradził, jak udało mu się dostać do obsady hitowego serialu.

"Gra o tron" - Polak dołączył do obsady

Paweł SakowskiPaweł Sakowski Facebook.com/ pawel.sakowski.7

Wszystko zaczęło się od... rozmowy w irlandzkim pubie. Aktor poznał tam osobę, która pracuje przy serialu "Wikingowie". Mężczyzna stwierdził, że idealnie pasowałby do obsady. Sakowski nie zamierzał zmarnować okazji i wysłał swoją aplikację do agencji castingowej. Niecały tydzień później zadzwonił telefon.

Okazało się jednak, że jego potencjał został doceniony przez producentów "Gry o tron", którzy zaprosili go na casting. Udało się i Polak spędził 12 dni na planie filmowym:

Dostałem zaproszenie na casting, ale nie do "Wikingów", tylko do "Gry o tron". Nie zastanawiałem się ani chwili. Została mi zaproponowana współpraca. Spędziłem na planie zdjęciowym 12 dni. To jedno z najfantastyczniejszych przeżyć w moim życiu. Zobaczyłem jak od środka wygląda w pełni profesjonalna i bardzo kosztowna produkcja. Naprawdę robi to wrażenie - mówił w rozmowie z Radiem Szczecin. 

Paweł Sakowski opowiada o swojej roli w "Grze o tron"

Sakowski opowiedział też co nieco o swojej roli. Więcej nie mógł zdradzić, gdyż zobowiązuje go do tego kontrakt.

W serialu będzie mnie widać na ekranie w dwóch, może trzech odcinkach. Coś tam nawet zdarzyło się, że mówiłem. Nie mogę zdradzić szczegółów, bo zobowiązuje mnie do tego kontrakt. Mogę tylko powiedzieć, że poznałem wszystkich aktorów z głównej obsady - opowiada Sakowski.

Jak na razie nie podano konkretnej daty premiery 8. sezonu. Z ostatnich informacji wynika jednak, że serial powróci na antenę HBO dopiero latem 2019 roku.

Paweł Sakowski - kim jest?

Paweł Sakowski pochodzi z Choszczna. Od 2012 roku pojawia się na deskach teatru "U Przyjaciół" w Poznaniu. Jest aktorem i tłumaczem, jak sam siebie określił, jest "duchowym artystą z wyboru".

Gratulujemy!

Saga "Pieśń Lodu i Ognia" dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Na co do kina w sierpniu? Wraca Kubuś Puchatek, będą dwa filmy o Dywizjonie 303

AW

Więcej o:
Komentarze (16)
Polski aktor zagra w 8. sezonie "Gry o tron". To może być początek jego zagranicznej kariery
Zaloguj się
 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 31 razy 31

  No i bardzo dobrze! Przynajmniej jakis polski aktor, ktory umie mowic po angielsku na tyle dobrze, ze warto mu dac role w filmie. Wiekszosci polskich aktorow nie chce uczyc sie jezykow obcych. Czekaja na role w plebanii albo innym dretwym polskim serialu.

 • pelissa81

  Oceniono 15 razy 9

  Wow! A dodatkowo pasuje Na Geralta z Rivii - szczerze, to wyglada troche na Wiedzmina
  A i nazwisko blisko do Sapkowskiego.

 • kobow

  Oceniono 3 razy 1

  Szyca nie wzięli czy tego koterskiego miska?

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 20 razy -8

  Pojawi się w kilku odcinkach i może dostanie jakąś kwestię. Ostrożnie zatem z hurraoptymizmem, bo to trzeci/czwarty plan. Adamczyk też grał przez łącznie kilkadziesiąt sekund w "Odpowiedniku" z J.K. Simmonsem, ale słowa nie powiedział.

 • dewes

  Oceniono 27 razy -9

  Zagra tam zwłoki na polu bitwy.

 • malarysa

  Oceniono 12 razy -10

  Sorry ale chyba nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX