Jak podaje serwis Radio Szczecin, polski aktor, Paweł Sakowski, pojawi się w 8. sezonie „Gry o tron”. W rozmowie z dziennikarzem zdradził, jak udało mu się dostać do obsady hitowego serialu.
Paweł Sakowski Facebook.com/ pawel.sakowski.7
Wszystko zaczęło się od... rozmowy w irlandzkim pubie. Aktor poznał tam osobę, która pracuje przy serialu "Wikingowie". Mężczyzna stwierdził, że idealnie pasowałby do obsady. Sakowski nie zamierzał zmarnować okazji i wysłał swoją aplikację do agencji castingowej. Niecały tydzień później zadzwonił telefon.
Okazało się jednak, że jego potencjał został doceniony przez producentów "Gry o tron", którzy zaprosili go na casting. Udało się i Polak spędził 12 dni na planie filmowym:
Dostałem zaproszenie na casting, ale nie do "Wikingów", tylko do "Gry o tron". Nie zastanawiałem się ani chwili. Została mi zaproponowana współpraca. Spędziłem na planie zdjęciowym 12 dni. To jedno z najfantastyczniejszych przeżyć w moim życiu. Zobaczyłem jak od środka wygląda w pełni profesjonalna i bardzo kosztowna produkcja. Naprawdę robi to wrażenie - mówił w rozmowie z Radiem Szczecin.
Sakowski opowiedział też co nieco o swojej roli. Więcej nie mógł zdradzić, gdyż zobowiązuje go do tego kontrakt.
W serialu będzie mnie widać na ekranie w dwóch, może trzech odcinkach. Coś tam nawet zdarzyło się, że mówiłem. Nie mogę zdradzić szczegółów, bo zobowiązuje mnie do tego kontrakt. Mogę tylko powiedzieć, że poznałem wszystkich aktorów z głównej obsady - opowiada Sakowski.
Jak na razie nie podano konkretnej daty premiery 8. sezonu. Z ostatnich informacji wynika jednak, że serial powróci na antenę HBO dopiero latem 2019 roku.
Paweł Sakowski pochodzi z Choszczna. Od 2012 roku pojawia się na deskach teatru "U Przyjaciół" w Poznaniu. Jest aktorem i tłumaczem, jak sam siebie określił, jest "duchowym artystą z wyboru".
Gratulujemy!
Saga "Pieśń Lodu i Ognia" dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>
AW