Beata Tyszkiewicz skończyła 80 lat. Andrzej Duda złożył jej życzenia i wysłał prezent

Beata Tyszkiewicz 14 sierpnia 2018 roku skończyła 80 lat, a prezydent Andrzej Duda postanowił to uczcić. Do życzeń załączył bukiecik.

"W dniu Pani urodzin pragnę przekazać serdeczne gratulacje oraz słowa uznania i wdzięczności za Pani dorobek artystyczny, który zajmuje trwałe miejsce w historii polskiego kina" - od tych słów zaczął list do Beaty Tyszkiewicz prezydent RP Andrzej Duda.

Andrzej Duda złożył życzenia Beacie Tyszkiewicz

Dorobek artystyczny Beaty Tyszkiewicz jest niewątpliwie imponujący, a ona sama trwale wpisała się w historię polskiego kina i kultury. Docenia ją na pewno pan prezydent Andrzej Duda, który z okazji okrągłego jubileuszu wysłał do aktorki list z życzeniami i kwiatami.

Treść życzeń i zdjęcie pisma razem z bukietem zostały opublikowane na oficjalnej stronie Prezydenta Polski, gdzie można je obejrzeć. Nim pan prezydent przeszedł do sedna, czyli samych życzeń, postarał się dokładnie wymienić największe sukcesy i zalety pani Beaty Tyszkiewicz.

Bukiet I list z życzeniami dla Pani Beaty TyszkiewiczBukiet I list z życzeniami dla Pani Beaty Tyszkiewicz Fot. Igor Smirnow / KPRP

Andrzej Duda w pierwszej kolejności podkreślił, że pani Beata Tyszkiewicz jest aktorką niezwykle wszechstronną i utalentowaną, co udowodniła każdą ze swoich ponad 100 ról filmowych:

Pani różnorodne kreacje charakteryzują się szerokim doborem aktorskiej interpretacji, a nade wszystko niezwykłym wyczuciem specyfiki, języka i stylu każdego filmu, w którym przyszło Pani zagrać.
Równie przekonująco potrafi Pani kreować postacie refleksyjne, niejednoznaczne w swych wyborach, zdystansowane wobec świata i ludzi, jak i bohaterki przeniknięte lekkością, spontanicznością, a często humorem.

Prezydent postarał się, żeby Beata Tyszkiewicz dokładnie wiedziała, które postaci przez nią odegrane są mu szczególnie bliskie:

Spośród niezliczonych kreacji chciałbym wspomnieć Pani znakomitą rolę Izabeli Łęckiej w filmowej adaptacji „Lalki”, Eweliny Hańskiej w serialu „Wielka miłość Balzaka” czy udział w pełnym uroku filmie „Marysia i Napoleon”, gdzie stworzyła Pani wraz z Gustawem Holoubkiem pamiętny duet aktorski.

Na wzmiankę zasłużyły też inne dokonania aktorskie pani Beaty:

Wspominając Pani dokonania, nie można zapomnieć o Pani kreacjach w filmach i serialach, takich jak „Rękopis znaleziony w Saragossie”, „Popioły”, „Wszystko na sprzedaż”, „Noce i dnie”, „Polskie drogi” czy wreszcie o rolach komediowych, które wspaniale dopełniają Pani wielowymiarowy aktorski portret.

To ważne, bo jak pisze pan prezydent:

Zagrała Pani w ekranizacjach klasycznych dzieł polskiej literatury, ale mogliśmy też Panią podziwiać w obrazach o tematyce współczesnej.

Uznaniem prezydenta RP cieszy się też działalność społeczna Beaty Tyszkiewicz, zwłaszcza pomoc niesiona chorym i niepełnosprawnym.

Podsumowując tę uroczą laurkę, przejdźmy do sedna sprawy czyli życzeń. A te brzmią następująco:

Gratuluję Pani pięknego Jubileuszu, życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Zgadzamy się z każdym słowem pana prezydenta i sami dołączamy się do życzeń. Pani Beato, wszystkiego najlepszego.

Na co do kina w sierpniu? Wraca Kubuś Puchatek, będą dwa filmy o Dywizjonie 303

Więcej o:
Komentarze (68)
Beata Tyszkiewicz ma urodziny. Andrzej Duda złożył jej życzenia i wysłał prezent
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 58 razy 52

  Beata Tyszkiewicz ze swej strony także serdecznie podziękowała Dudzie za jego radosną twórczość i przesłała mu szalik, ciepłą bieliznę i grzałkę do herbaty

 • washfluid

  Oceniono 66 razy 44

  List od tego człowieka, to wątpliwe wyróżnienie.

 • art_102

  Oceniono 58 razy 42

  Duda pisze w życzeniach, co robiła i gdzie grała Tyszkiewicz, ale sądzę, że ona sklerozy ie ma i wie lepiej od Dudy, jak jej życie upływało.
  Poza tym, chyba go pogieło, jak sądzi, ze list od niego, może być dla kogoś normalnego zaszczytem, czy wyróżnieniem. To nie Kożuchowska, Chodakowska, Dałkowska, Ła niewska, czy jakiś inny Zelnik, to Tyszkiewicz jest, i takie dudowe pisanie może ją najwyżej wku....wic!

 • acide94

  Oceniono 62 razy 36

  Dupa jest bezczelny jeżeli myśli że życzenia od niego to zaszczyt, myślę że zepsuł Pani Beacie urodziny.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 29 razy 23

  ..Aae na Cmentarz powązkowski na pogrzeb gen.Ścibora Rylskiego to się k...a nie pofatygował.Dupa!

 • sector23

  Oceniono 29 razy 23

  Czy prezent, to pamiątkowy długopis?

 • sirseb

  Oceniono 43 razy 23

  myślałem, ze jej egzemplarz konstytucji z autografem przesłał

 • dzidka17

  Oceniono 25 razy 19

  O zasługach w życiu zawodowym Pani Beaty Tyszkiewicz PAD nie musiał wspominać,wymieniać bo przecież zacna Jubilatka doskonale pamięta swoje sukcesy,nagrody , które otrzymywała nie tylko w Polsce i przypominanie gdzie co grała jest dużym nietaktem ponieważ Pani Beata ma doskonałą pamięć i zna doskonale savoi vivre . Znając poczucie humoru Pani Beaty i dystans do Siebie z pewnością miała niezły "ubaw " z tych życzeń układanych z wiedzy zaczerpniętej w Wikipedii :D :D :D
  Wysyłanie dojrzałej kobiecie zyczeń urodzinowych jest delikatnie mówiącc nietaktem, chyba,że jest to osoba z najbliższego otoczenia czy też z rodziny Jubilatki.
  p.s. szkoda,że PAD nie pochylił się nad grobem generała Ścibor-Rylskiego i nie oddał Mu hołdu jako zwierzchnik Sił Zbrojnych z uwagi chociazby na ogromne zasługi Pana Generała . Wstyd , a nawet Hańba!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX