TVP robi kolejny serial historyczny. "Młody Piłsudski" będzie miał premierę 11 listopada

TVP konsekwentnie prowadzi politykę historycznej ramówki fabularnej. Ogłosili, że w 100. rocznicę odzyskania niepodległości zaprezentuje serial o marszałku Józefie Piłsudskim.

"Młody Piłsudski" będzie miał premierę 11 listopada 2018 roku - dokładnie sto lat po odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

"Młody Piłsudski" - nowy serial TVP

Jak nietrudno się domyślić po tytule, najnowszy serial historyczny TVP będzie opowiadał o losach młodocianego marszałka Józefa Piłsudskiego. Na 100. rocznicę odzyskania niepodległości została zaplanowana emisja odcinka pilotażowego całej produkcji.

Pilot produkcji będzie odcinkiem specjalnym - połączeniem 1 i 2 odcinka serialu, ale zaprezentowane sceny nie będą zupełną kopią tych odcinków - podają Wirtualne Media.

Regularna emisja serialu została zaplanowana na rok 2019 rok, jeszcze nie jest pewna jednak godzina. Seria ma liczyć 13 odcinków.

"Młody Piłsudski" - fabuła pierwszego odcinka

Akcja serialu zacznie się w roku w 1887 roku. Wtedy to 19-letni Józef Piłsudski został aresztowany pod zarzutem udziału w udanym zamachu na cara. Młodzieniec ostatecznie trafią na zsyłkę na Syberię. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć relację z jego podróży przez Rosję oraz potyczkę z Mandżurami, w trakcie której przyszły "Marszałek" po raz pierwszy pokaże, że ma cechy przywódcze.

"Młody Piłsudski" - obsada

Główną rolę zagra Grzegorz Otrębski. Razem w nim w pilotażowym odcinku wystąpią Marek Kalita w roli ojca, Urszula Grabowska jako matka, Ewa Ziętek wcieli się w ciotkę Stefę, a Bronisław Sebastian Cybulski odegra brata "Ziuka". Jan Englert zagrał Cara Aleksandra II. Reszta obsady zostanie potwierdzona później.

Reżyserem serialu jest Jarosław Marszewski, a scenariusz napisali Ewa Wencel i Jarosław Sokół. Zdjęcia kręcono w Przemyślu.

TVP nie wyklucza, że będzie kontynuować prace nad tym projektem. Następna część skupiłaby się, co logiczne, na etapie, w którym Piłsudski jest już starszy. 

House of Cards - zwiastun finałowego sezonu [Netflix]

Więcej o: