Najnowszy film z Kevinem Spaceyem to finansowa klapa. Pierwszego dnia zarobił... 126 dolarów

Kevin Spacey przed wybuchem skandalu seksualnego pracował na planie filmu "Billionaire Boys Club", który miał cichą premierę w piątek 17 sierpnia. Pierwszego dnia zarobił zaledwie 126 dolarów.

"Billionaire Boys Club" to ostatni film, w którym zagrał Kevin Spacey nim na jaw wyszło, że stosował przemoc seksualną. Obraz wszedł do kin w poprzedni piątek i zaliczył spektakularną klapę.

Film z Kevinem Specey'em zarobił 126 dolarów w dzień otwarcia

"Billionaire Boys Club" trafił do kin w 8 wybranych miastach w USA, a miesiąc wcześniej po cichu na VOD. Pierwszego dnia film "zarobił" 126 dolarów, co przy obecnym kursie walut oznacza kwotę 475 złotych. W sobotę do puli wpadły następne 162 dolary, czyli ok 610 zł. Oszacowano zysk po całym weekendzie wyświetlania i ten wyniósł 425 dolarów (1602,5 zł) - donosi "The Hollywood Reporter".

"The Hollywood Reporter" oszacował także, że przy średnich cenach biletów w USA, to oznacza, że w piątek film obejrzało około 10 osób, zaś w sobotę następnych 12-13.

Dla porównania, poprzedni film, w którym Spacey zagrał główną rolę, "Baby Driver", zarobił w weekend otwarcia 20 milionów dolarów - podaje "The Guardian".

 

"Billionaire Boys Club" opowiada o prawdziwym klubie z Kalifornii, który w latach 80. był bardzo słynnym stowarzyszeniem milionerów z Beverly Hills. Spacey zagrał tam Rona Levina. U jego boku pojawili się Ansel Elgort, Taron Egerton, Emma Roberts, Jeremy Irvine, Cary Elwes, Judd Nelson i Billie Lourd. Żadne z tych nazwisk nie było w stanie przyćmić ciemnej sławy Kevina Spacey'a.

Dystrybutor film, Vertical Entertainment,u wytłumaczył, dlaczego zdecydował się na wyświetlenie filmu nawet z udziałem Spaceya. W oświadczeniu podkreślono, że decyzja ta nie była łatwa. Niemniej ze względu na to, że wszyscy inni aktorzy i ekipa filmowa ciężko pracowali, a rola Spacey'a nie jest wiodąca, zdecydowano się na premierę obrazu.

Kevin Spacey - oskarżenia o molestowanie

Kevin Spacey w październiku 2017 roku został oskarżony o molestowanie seksualne 14-latka w 1986 roku. Aktor Anthony Rapp jako pierwszy opowiedział o przemocy seksualnej, do której posuwał się Spacey.

Nie zabrało dużo czasu, by kolejni aktorzy i współpracownicy głośno opowiedzieli, że padli ofiarami Kevina Spaceya. Po fali oskarżeń Netflix zerwał współpracę z aktorem, wykluczając jego postać z ostatniej serii przebojowego serialu "House of Cards", która premierę będzie miała jesienią tego roku.

Także Ridley Scott zdecydował, że wytnie wszystkie sceny z udziałem Kevina Spaceya z filmu "Wszystkie pieniądze świata". Nagrano je ponownie z udziałem Christophera Plummera.

House of Cards - zwiastun finałowego sezonu [Netflix]

Więcej o:
Komentarze (41)
Najnowszy film z Kevinem Spaceyem to finansowa klapa. Zarobił 126 dolarów
Zaloguj się
 • marlboro_mann

  Oceniono 67 razy 33

  Co za bzdury, przez lata geje wypasali sie przy swiatelku Specey, a teraz przypominaja sobie, ze ten po pijaku dal im klapsa w tylek albo buzi.

 • krysiek7

  Oceniono 36 razy 32

  Facet nie jest święty. Nie mi go oceniać. Ale... uważam go za genialnego aktora. I będzie mi brakowało jego nowych ról. Oglądam na ekranie osobę, w którą się wciela, a nie - którą jest albo za którą uważa go teraz świat.

 • porcamadonna

  Oceniono 25 razy 19

  Ciekawi mnie postepowanie dowodowe w sprawie o molestowanie seksualne, ktore mialo miec miejsce 36 lat temu...

 • metanoja

  Oceniono 16 razy 16

  Ta historia najwięcej mówi o mechanizmach działania przemysłu filmowego. Cieszysz się łaską decydentów - zarabiasz krocie, jesteś zapraszany, słuchany, pokazywany, pchany w górę, Kevin to, Kevin tamto. Wypadasz z łaski - zostajesz odcięty, twój film trafia do sześciu kin w całych Stanach, i ogląda go 10 osób. Decydenci przemysłu filmowego są w stanie zrobić boga z największego buraka w dresie, i zgnoić najbardziej utalentowanego aktora.

 • arkusza

  Oceniono 17 razy 15

  i w ten oto sposób ukrani zostali wszyscy którzy wzieli w tym przedsięwzięciu udział - mimo że nawet nie wiedzili że pracują z "trędowatym"... spiewajcie i tańczcie z radości albowiem stała się sprawiedliwość. A kiedy okaże się że wasz redakcyjny kolega też kiedyś kogoś molestwał (ostatnio mamy sezon na "męskich feministów") lepiej szybciutko potepcie potwora - a może wściekły tłum z pochodnimi was oszczędzi

 • alfred_hugecock

  Oceniono 25 razy 15

  A tymczasem jedna z #metoo od Weinsteina, niejaka Asia Argento, zapłaciła właśnie 300 tysięcy dolarów za uciszenie nastolatka, którego zgwałciła.

 • motyw4

  Oceniono 34 razy 14

  a wszystko to przez głupie krowy, które najpierw na du...ie porobiły kariery a potem nagle zmoralniały

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX