Premiery we wrześniu. Ten miesiąc należy do Janusza Gajosa - wystąpił w "Klerze" i "Kamerdynerze"

Premiery we wrześniu zdominują polskie superprodukcje. Na ekrany wchodzi "Kamerdyner", czyli filmowa epopeja Filipa Bajona. Z kolei Wojciech Smarzowski wsadzi kij w mrowisko swoim "Klerem".

Janusz Gajos w tym miesiącu ma we wrześniu aż dwie premiery. Aktor zagrał w dwóch filmach - "Klerze i "Kamerdynerze". Ale spokojnie, dla siebie coś znajdą też wielbiciele horrorów i filmów science-fiction.


„Kler”, reż. Wojciech Smarzowski, Profil Film

Plakat filmu 'Kler'Plakat filmu 'Kler' mat. prasowe

Oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary - śpiewają księża, którzy są głównymi bohaterami.

Najnowszy film Smarzowskiego przedstawia losy księży, których połączyły tragiczne wydarzenia. W każdą rocznicę katastrofy świętują wspólnie to, że cudem uciekli przed śmiercią. Każdy z nich jest inny: Lisowski (Jacek Braciak) to pracownik kurii w wielkim mieście, marzy o Watykanie. Trybus (Robert Więckiewicz) jest wiejskim proboszczem, który ulega słabościom. Trzeci, Kukula (Arkadiusz Jakubik), z dnia na dzień traci zaufanie parafian.

„Kamerdyner”, reż. Filip Bajon, Filmicon

'Kamerdyner' wejdzie do kin 21 września. Wcześniej, 5 września, premierę ma książka, która powstała na podstawie scenariusza. Jej autorami są Mirosław Piepka, Michał Pruski, Marek Klat i Paweł Kraśnicki. 'Kamerdyner' wejdzie do kin 21 września. Wcześniej, 5 września, premierę ma książka, która powstała na podstawie scenariusza. Jej autorami są Mirosław Piepka, Michał Pruski, Marek Klat i Paweł Kraśnicki.  Autor plakatu: Andrzej Pągowski

„Kamerdyner” to historia Mateusza Króla (Sebastian Fabijański), kaszubskiego chłopca, który po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej - pierwszego ludobójstwa tej wojny.

„Johnny English: Nokaut” (2018), reż. David Kerr, Universal Pictures

Materiały prasoweMateriały prasowe 'Johnny English: Nokaut' (2018), reż. David Kerr, Universal Pictures

Rowan Atkinson powraca już po raz trzeci w roli najbardziej niezdarnego i jednocześnie zabójczo skutecznego agenta Jej Królewskiej Mości. Johnny English tym razem wkracza do akcji po cyber-ataku na brytyjski wywiad. W efekcie działań hakerów ujawnione zostają dane osobowe wszystkich tajnych agentów w kraju, a to dopiero początek kłopotów. Johnny English jako jedyny nie został zdemaskowany, ponieważ po swoich ostatnich przygodach zwierzchnicy go zdegradowali. Teraz już nie ma wyjścia - tylko on może złapać hakera zagrażającego bezpieczeństwo całego kraju. Misja nie będzie łatwa, agent będzie musiał sięgnąć do całego arsenału sztuczek, które poznał w młodości. Czy uda mu się tradycyjnymi metodami złapać przebiegłego przestępcę, który ma do dyspozycji najnowocześniejsze technologie? Zobaczycie w kinie.

„Zegar czarnoksiężnika” 2018, reż. Eli Roth, Amblin Entertainment

Materiały prasoweMateriały prasowe 'Zegar czarnoksiężnika' 2018, reż. Eli Roth, Amblin Entertainment

Cate Blanchett i Jack Black tym razem połączyli siły w filmie dla dzieciaków. Lewis Barnavelt jest nastolatkiem, który tragicznie stracił rodziców. Po ich śmierci wprowadza się do swojego ekscentrycznego wujka Jonathana. Chłopak szybko odkrywa, że jego krewny skrywa fascynujące sekrety. Okazuje się, że jest magiem podróżującym po równoległych światach. Chce wytłumaczyć zagięcia mistrza czarnej magii, który stworzył specjalny zegar odmierzający czas do nadchodzącej apokalipsy. Nastolatek i jego wuj muszą go odnaleźć, by powstrzymać zagładę. W tym celu przeszukują ogromną rezydencję.

„Predator” 2018, reż. Shane Black, 20th Century Fox

Materiały prasoweMateriały prasowe 'Predator' 2018, reż. Shane Black, 20th Century Fox

Ten film ma zrewolucjonizować serię o Predatorze. Mały chłopiec przez przypadek sprowadza do amerykańskiego miasteczka niebezpiecznych przybyszy z kosmosu. Przeszli genetyczną modyfikację, po której są jeszcze mądrzejsi, silniejsi, groźniejsi i śmiercionośni niż kiedykolwiek. Mogą ich teraz powstrzymać tylko skromny nauczyciel i oddział złożony z byłych żołnierzy.

Jest to czwarta część z serii „Predator”. Wcześniejsze miały preemierę kolejno w 1987, 1990 i 2011 roku.

Pozostałe premiery we wrześniu:

7 WRZEŚNIA, PIĄTEK

Zakonnica (2018), reżyser: Corin Hardy,
Gotti (2018), reżyser: Kevin Connolly
Endless (2017), reżyser: Justin Benson
Fokstrot (2017), reżyser: Samuel Maoz
Żona (2017), reżyser: Björn Runge
Biały Kieł (2018), reżyser: Alexandre Espigares
Letnia szkoła życia (2017), reżyser: Laurent Cantet
Stateczek Eliasz (2017), reżyser: Simen Alsvik
 
14 WRZEŚNIA, PIĄTEK
 
Predator (2018), reżyser: Shane Black
Czarne bractwo. BlacKkKlansman (2018), reżyser: Spike Lee
Dogman  (2018), reżyser: Matteo Garrone
Juliusz (2018), reżyser: Aleksander Pietrzak
Smak zemsty. Peppermint (2018), reżyser: Pierre Morel

21 WRZEŚNIA
Tajemnice Silver Lake (2018), reżyser: David Robert Mitchell
Kamerdyner (2018), reżyser: Filip Bajon
Johnny English: Nokaut (2018), reżyser: David Kerr
Zegar czarnoksiężnika (2018), reżyser: Eli Roth
Jesień we Francji (2017), reżyser: Mahamat-Saleh Haroun
Mali bohaterowie (2016), reżyser: Anne-Dauphine Julliand
Kręcisz mnie (2018), reżyser: Franck Dubosc
Księżniczka i smok (2018), reżyser: Marina Nefedova

28 WRZEŚNIA, PIĄTEK

Kler (2018), reżyser: Wojciech Smarzowski
Korpo (2017), reżyser: Joe Lynch
Searching (2018), reżyser: Aneesh Chaganty
Mała Stopa (2018), reżyser: Karey Kirkpatrick
Czyściciele internetu (2018), reżyser: Moritz Riesewieck
Igielnik (2017), reżyser: Deborah Haywood
Mam przyjaciół w niebie (2016), reżyser: Fabrizio Maria Cortese

Więcej o: