Bagiński jednak nie będzie reżyserem nowego Wiedźmina. "Jestem mega zajęty"

Fani oszaleli, gdy Netflix oficjalnie poinformował, że wyprodukuje serial o wiedźminie Geralcie. Polacy mogą być zawiedzeni, bo Bagiński nie będzie reżyserem adaptacji.

Gdy ponad rok temu Netflix oficjalnie poinformował, że zajmie się produkcją serialu na podstawie opowieści o wiedźminie Geralcie z Rivii, fani oszaleli.

Polski dorobek 

Szczególnie zachwyceni byli polscy fani Wiedźmina. Nie dość, że ekranizacją "Sagi o Wiedźminie" Andrzeja Sapkowskiego zainteresowała się najpopularniejsza platforma streamonigowa Netflix, to jeszcze w pracę nad adaptacją zaangażowano polskie studio produkcji Platige Image. 

Do zespołu studia należy min. Tomasz Bagiński, znany jako reżyser animacji "Wiedźmin". Wśród jego dzieł znajdziemy takie krótkometrażowe filmy i animacje jak "Twardowsky" i "Twardowsky 2.0", "Animowana historia Polski" czy "Sztuka spadania".

Dlaczego nie Bagiński?

Tomek Bagiński był typowany jako reżyser netflixowego dzieła. Sam twórca zdementował jednak te plotki na swoim profilu na Facebooku:

Jestem mega zajęty byciem producentem w tym sezonie. Więcej nie zdradzę, ale nie ma się o co martwić.

Jak widać, praca nad serialem jest bardzo wymagająca i trudno byłoby pogodzić Bagińskiemu obowiązki producenta z rolą reżysera przy tak dużej produkcji. Bagiński jest jednak mocno zaangażowany w tworzenie Wiedźmina, co widać po jego postach na Facebooku.

Kto zatem będzie reżyserem?

Oficjalne komunikaty zdradzają, że poszczególne odcinki będą miały różnych reżyserów. Mają to być Alik Sakharov, Alex Garcia Lopez oraz Charlotte Brändström.

Niemniej jednak razem ze wszystkimi fanami czekamy na efekty pracy. Serial ma się ukazać w 2019 r.

KJ

Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie ebooków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (29)
Bagiński nie będzie reżyserem nowego sezonu Wiedźmina. "Jestem mega zajęty"
Zaloguj się
 • swiroslaw_klamczynski

  Oceniono 16 razy 12

  Niech go wyreżyseruje Vega, to dowiemy się, że Geralt z Rivii to kolejny patol.

 • Ninna Hermond

  Oceniono 20 razy 10

  NO i bardzo dobrze, baginski jest fatalnym reżyserem, jezcze przy animacji się broni, ale prowadzenie aktorów w tych śmiesznych legendach to dramat, kiepski dramat. Gdyby Wiedźmin miał zostać tak spłaszcony i "położony" jak tamte historie, byłby to gwałt!

 • norbertrabarbar

  Oceniono 33 razy 7

  Podobno żeby oddać bardziej słowiański klimat w każdym odcinku ktoś będzie jadł surową cebulę.

 • Adam Nowak

  Oceniono 18 razy 6

  I całe szczęście... Jako reżyser legend polskich wypadł bardzo słabo. Poziom dialogów, scenariusza, aktorstwa był naprawdę niski. Nie mówiąc już o strasznym kiczu jaki reprezentowały te produkcje. Wiadomość o tym, że nie będzie on reżyserował Wiedźmina przyjąłem z lekką ulgą.

 • remo29

  Oceniono 14 razy 6

  Nie chce potem oberwać od cebulaków nadętych, że było nie tak a srak. Już była gó...burza, bo kolor skóry nie taki, to dopiero preludium.

 • Oceniono 2 razy 2

  to jest BD info, firma Bagińskiego szoruje o dno, niech se trzymaja od Wieśka z daleka.

 • pandzl

  Oceniono 2 razy 2

  Wie, że to spie... więc sam spie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX