Nowego Bonda wyreżyseruje Joji Fukunaga. Znamy go z hitowego "True Detective"

Cary Joji Fukunaga objął stanowisko reżysera najnowszego filmu o Jamesie Bondzie. Premiera produkcji planowana jest na 2020 r.

Cary Joji Fukunaga wyreżyseruje najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda. Tym samym zastąpi Danny'ego Boyle'a, który zrezygnował z projektu na trzy miesiące przed rozpoczęciem zdjęć.

Cary Joji Fukunaga reżyserem 25. filmu o Jamesie Bondzie

O tym, że Cary Joji Fukunaga został reżyserem filmu agenta 007 poinformowali twórcy filmu za pośrednictwem Twittera. Na oficjalnym koncie promującym produkcję pojawił się komunikat nie tylko z nazwiskiem reżysera, ale również z datą premiery. 

Zdjęcia do 25. Bonda rozpoczną się w Pinewood Studios 4 marca 2019 pod sterami Cary'ego Joji Fukunagi. Data światowej premiery: 14 lutego 2020 roku - napisali producenci. 

Twórcy odnieśli się również do tego, że stanowisko reżysera objął właśnie Cary Joji Fukunaga. 

Cieszymy się, że możemy współpracować z Carym. Jego wszechstronność i innowacyjność czynią go doskonałym wyborem do naszej następnej przygody z Jamesem Bondem - czytamy pod tweetem. 

Kim jest Cary Joji Fukunaga?

Cary Joji Fukunaga ma 41 lat i pochodzi z Oakland w Kalifornii. Fukunaga jest przede wszystkim znany jako reżyser serialu "True Detective". Na swoim koncie ma jednak również reżyserię filmów kinowych, takich jak: "Wariat", "Joe i Jadin Bell", "Jane Eyre", "Ucieczka z piekła" czy "Beasts of No Nation".

Kłopot z reżyserią najnowszego filmu o brytyjskim szpiegu 

Przypominamy, że Danny Boyle, który pierwotnie miał podjąć się wyreżyserowania filmu o agencie 007, zrezygnował z tej roli w sierpniu 2018 roku. Producenci nie zgadzali się na proponowany przez Boyle'a scenariusz, w którym miały pojawić się wątki dotyczące aktualnych konfliktów z Rosją.

Nieoficjalnie mówiło się również, że Danny Boyle chciał obsadzić w roli tytułowego bohatera Tomasza Kota, ale producenci również w tej kwestii nie zgodzili się z reżyserem. 

AG

Więcej o: