"Kler" pobije rekord w liczbie seansów? We Wrocławiu zagrają go 22 razy w jeden dzień

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego ma kinową premierę 28 września. Film cieszy się tak wielką popularnością, że niektóre kina w Polsce zdecydowały się go grać cały dzień.

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego oficjalnie do kin wchodzi dopiero w piątek 28 września. Od kilku tygodni o produkcji jest tak głośno, że dyrekcja Multikina we Wrocławiu zdecydowała się ustawić 22 seanse filmu pierwszego dnia wyświetlania.

"Kler" - rekord seansów w kinach

Wszyscy chcą zobaczyć "Kler" - po festiwalu w Gdyni, gdzie przyznano mu nagrodę publiczności, rozgłos produkcji tylko rośnie. Pomógł niewątpliwie w tym skandal związany z odwołaniem nagrody Złotego Klakiera, którą niewątpliwie "Kler" by wygrał. Wielką zasługę mają też w tym wszyscy ci, którzy film bojkotują i zapowiadają, że do kin w poszczególnych miastach nie wejdzie, tak jak np. w Ostrołęce.

Rozgłos najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego bez wątpienia wpłynął na decyzję dyrektorów kin, którzy postanowili dać wszystkim chętnym szansę na zobaczenie kontrowersyjnego obrazu.

Jak zauważył na Twitterze dziennikarz Rafał Hirsch, rzadko kiedy filmy pierwszego dnia wyświetlania mają zaplanowanych 18 seansów.

Szybko okazało się, że to nie jest rekord. W katowickim Multikinie zaplanowano 19 seansów.

W Poznaniu poszli dalej - 21 seansów:

Palmę pierwszeństwa dzierży jednak kino we Wrocławiu, gdzie "Kler" zostanie wyświetlony 22 razy w ciągu premierowego dnia.

Tym samym łatwo o wniosek, że najnowszy film Smarzowskiego ma szansę także na bezapelacyjny sukces komercyjny. Zostaje nam tylko czekać na dane z box office.

Więcej o:
Komentarze (179)
"Kler" pobije rekord w liczbie seansów? We Wrocławiu zagrają go 22 razy w ciągu jednego dnia
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 54 razy 52

  Może kiedyś zobaczymy film "PIS" ??
  Gwarantuję równie wielkie zainteresowanie.

 • siwywaldi

  Oceniono 54 razy 48

  Warszawskie Multikino-Ursynów, daje jutro 18 seansów. Dziś, czyli na dobę przed premierą, w przedpłacie wykupione jest już około 50-80% biletów, bo kino nie prowadzi na ten film rezerwacji.

  Więc w imieniu producenta i twórców, dziękuję za BEZPŁATNĄ reklamę filmu. M.in. jednemu z ursynowskich księży, który poświęcił filmowi około 1/4 kazania, wygłoszonego w ostatnią niedzielę :-))

 • jureksenior

  Oceniono 46 razy 40

  Widzę optymistyczne przebudzenie oszukiwanego ostatnio tak bardzo suwerena, który przeciera oczy ze zdumienia . Dobrze by było ,ze by zaczał myśleć i poszedł na wybory. jest to ostatnia deska ratunku dla Polski , która może obudzić się w średniowieczu na marginesie Europy

 • def11

  Oceniono 37 razy 31

  Szkoły niech idą !

  ps. jak celnie kolega "pragraf22" zauważył, w ramach lekcji religii ! ;)

 • miki_riki_11

  Oceniono 35 razy 31

  Może trochę mentalność,inne spojrzenie,choć niestety armia moherów na pewno nie obejrzy,ale ich dzieci,wnuki tak,i o to chodzi!

 • kanonia1939

  Oceniono 36 razy 30

  Na film pójdę, zapłacę, obejrzę. Powinien pójść też kler, też zapłacić i obejrzeć - mogłyby się zacząć u nich dobra zmiana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX