Premiery kinowe w październiku. Wraca do nas w wielkim stylu Adaś Miauczyński

Kiedy w kinie będzie można obejrzeć takie filmy jak "7 uczuć" czy "Venom"? Właśnie w październiku! To dwa najgłośniejsze filmy tego miesiąca, ale lista ciekawych premier jest długa.

W październiku 2018 roku do kin wejdą kolejne filmy, które walczyły o Złote Lwy w Gdyni. Oprócz sporej dawki polskich filmów z najwyższej półki, zadowoleni też będą fani marvelowskiego uniwersum czy rodzinnej rozrywki. Oto październikowe premiery kinowe.

"7 uczuć", reż. Marek Koterski, prod. WFDiF, 2018

43. Festiwal Filmowy w Gdyni. ''7 uczuć'' walczy o Złote Lwy

Kultowy Adaś Miauczyński wraca do nas z opowieścią o swoim dzieciństwie i problemami, które już wtedy miał. Jako dziecko nie potrafił nazywać swoich emocji, co
mocno wpłynęło na jego dorosłe życie. Bohater więc wraca do swojego czasu
formatywnego i uczy się na nowo przeżywać siedem podstawowych uczuć.

W roli głównej wystąpi Misiek Koterski, syn reżysera. Będą mu towarzyszyć sami najlepsi aktorzy i aktorki. W obsadzie znajdują się Robert Więckiewicz, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz, Katarzyna Figura, Małgorzata Bogdańska, Tomasz Karolak, Tomasz Karolak, Andrzej Chyra, Gabriela Muskała, Magdalena Berus, Magdalena Cielecka, Joanna Kulig oraz Sonia Bohosiewicz.  

Film dostał na Festiwalu Filmowym w Gdyni Nagrodę Specjalną Jury
za "wykreowanie autorskiej wizji świata" oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego.

"Venom", reż. Ruben Fleischer, prod. Marvel, 2018

 

Świat ma już wystarczająco dużo superbohaterów - zapewniają twórcy najnowszego filmu świata z pogranicza universum Marvela. Tym razem na warszat idzie jeden z najbardziej enigmatycznych, wielowymiarowych i wybuchowych bohaterów - Venom. W tej roli wystąpi nominowany do Oscara Tom Hardy.

Venom w istocie to złowieszcze alterego Eddiego Brocka. Eddie ma w życiu nieco pecha - jest nosicielem kosmicznego "pasożyta". Przedstawiciel rasy Symbiotów jest brutalny, krwiożerczy i niebezpieczny - to czyni z niego doskonałego antybohatera. Venom dochodzi do głosu za każdym razem, kiedy Eddy jest w niebezpieczeństwie, co gwarantuje nam w kinie solidną dawkę scen pełnych przemocy.

"Pierwszy człowiek", reż. Damien Chazelle, prod. DreamWorks, 2018

 

Ryan Gosling wcieli się w astronautę Neila Armstronga. Film "Pierwszy człowiek" pokaże, jak wyglądało jego życie, kiedy ruszył w swoją legendarną misję kosmiczną, dzięki której stał się pierwszym człowiekiem, który stanął na Księżycu.

Obraz został nominowany na festiwalu w Wenecji do Złotego Lwa za reżyserię. Nic dziwnego, przecież Damien Chazelle jest najmłodszym zdobywcą Oscara na tym polu właśnie.

"Jak pies z kotem", reż. Janusz Kondratiuk, prod. Akson Studio, 2018

43. Festiwal Filmowy w Gdyni. ''Jak pies z kotem'' walczy o Złote Lwy

Twórca ''Dziewczyn do wzięcia'' zrobił film oparty na faktach. Przedstawia historię dwóch braci. Starszy z nich, Andrzej, niespodziewanie choruje. To mobilizuje jego młodszego krewniaka, by pomimo dzielących ich różnic i licznych niesnasek, podjąć się opieki nad potrzebującym. To słodko-gorzki obraz rodzinnych relacji.

Hotel Transylwania 3, reż. Genndy Tartakovsky, prod. Columbia Pictures, 2018

 

To już trzecia część przygód hrabiego Drakuli, który na co dzień prowadzi rodzinny hotel w środku mrocznej Transylwanii. Tym razem to on wybiera się na wakacje i to nie byle jakie! Razem ze zgrają swoich potwornych znajomych wsiada na luksusowy statek i płynie w egzotyczny rejs. Wszystko idzie doskonale aż do momentu, w którym jego córka Mavis, nie odkrywa, że tata się zakochał. Jego wybranką jest Ericka, pani kapitan statku. Niestety, skrywa mroczny sekret, który zagraża wszystkim potworom.

Pozostałe premiery w październiku, lista:

5 PAŹDZIERNIKA, PIĄTEK

Venom
Serce nie sługa
Nina
Dotknij nieba
Dzień, w którym mój ojciec stal się krzakiem
Hard Paint
Młodość Astrid
Kopciuszek. Historia prawdziwa
Wieś pływających krów

12 PAŹDZIERNIKA, PIĄTEK

Hotel Transylwania 3
Źle się dzieje w El Royale
7 uczuć
Siedem lat jednej nocy
Kapitan Morten i Królowa Pająków

19 PAŹDZIERNIKA, PIĄTEK

Pierwszy człowiek
Zwyczajna przysługa
Climax
53 wojny
Jak pies z kotem
Donbas
Uwolnij mnie
Z perspektywy Paryża
Książka Lili

26 PAŹDZIERNIKA, PIĄTEK

Halloween
Dziewczyna w sieci pająka
Ocean ognia
Bergman - Rok z życia
I odpuść nam nasze długi
Mała czarownica

Więcej o: