Netflix nakręci "Opowieści z Narnii". Będą filmy i seriale na podstawie wszystkich części powieści

Dobra wiadomość dla wielbicieli prozy C.S. Lewisa. Netflix postanowił, że zekranizuje wszystkie części "Opowieści z Narnii". Jako jedyni mają w tym momencie pierwszeństwo ich ekranizacji.

Netflix podpisał z The C.S. Lewis Company dysponującą prawami autorskimi do kultowych powieści dla dzieci długoletnią umowę, na mocy której powstaną filmy i seriale w oparciu o wszystkich siedem części "Opowieści z Narnii".

Netflix nakręci "Opowieści z Narnii"

"Opowieści z Narnii" od lat cieszą się miłością czytelników z różnych zakątków świata. Powieści C.S. Lewisa przetłumaczono na 47 języków, sprzedano ponad 100 milionów jej egzemparzy na całym globie.

Na podstawie książek powstały do tej pory trzy pełnometrażowe filmy Disneya, które cieszyły się dużą popularnością wśród widzów. Znając Netflixa, ich ekranizacje bajecznej serii będą z całą pewnością skrajnie dopieszczone i ucieszą nawet najbardziej wymagających wielbicieli "Opowieści z Narnii".

Producent zapowiedział, że powstaną zarówno filmy pełnometrażowe, jak i seriale. Te będą dostępne dla widzów na całym świecie. 

Przy realizacji projektu Netflix będzie współpracował z Markiem Gordonem z Entertainment One (eOne) oraz Douglasem Greshamem i Vincentem Sieberem. Wszyscy oni będą pełnić funkcje producentów wykonawczych.

Na filmwebowym profilu producenta Marka Gordona znaleźliśmy informację, że od tego roku pracuje on nad kolejną częścią filmu. Tym razem na warsztat trafiły "Opowieści z Narnii. Srebrne krzesło". Jej bohaterką będzie Julia Pole, która razem z Eustachym, czyli kuzynem Łucji, Zuzanny, Piotra i Edmunda, trafi do Narnii w dość dramatycznych okolicznościach.

Dlaczego tak długo musieliśmy czekać na kolejne ekranizacje "Opowieści z Narnii"? Okazuje się, że w 2010 roku właściciele praw do spuścizny po autorze powieści postanowili, że wprowadzą siedmioletnie moratorium na produkcję filmów ze świata "Opowieści z Narnii" - czytamy na Filmwebie. 

Seria "Opowieści z Narnii" dostępna jest w formie ebooków i audiobooków w Publio.pl >>

Więcej o: