"Zimna wojna" rozpoczyna rywalizację o Oscara. Pojawił się już amerykański zwiastun produkcji

Amerykański dystrybutor wypuścił zwiastun "Zimnej wojny", która w grudniu będzie miała premierę w Stanach Zjednoczonych.

Amazon Studio zaprezentowało oficjalny zwiastun "Zimnej wojny" Pawła Pawlikowskiego. Produkcja w grudniu będzie mieć swoją premierę w Stanach Zjednoczonych, a tym samym weźmie udział w rywalizacji o nadchodzące Oscary.

Amazon Studio swój materiał wyprodukował w oparciu o utwór śpiewany przez Joannę Kulig. Niektóre sceny są przeplatane pozytywnymi recenzjami amerykańskich krytyków.

"Wspaniała, wypełniona dymem historia miłosna" - przytacza zachwyty "Time'a". "Bezbłędna romantyczna epopeja" - to ocena  "The Economist". Inne pozytywne słowa to: "Joanna Kulig rozpala ten cudowny romans" - docenia portal "Collider"; "Prawdziwe arcydzieło" - ocenia z kolei "The Times".

 

"Zimna wojna" kandydatem do Oscara

"Zimna wojna" 24 września została oficjalnie polskim kandydatem do Oscara. Za wybór tej właśnie produkcji zadecydowało jury w składzie: Radosław Śmigulski, Stefan Laudyn, Barbara Hollender, Dorota Kobiela, Maria Sadowska, Anna Wydra, Michał Oleszczyk, Urszula Śniegowska, Mateusz Werner, Anna Ferens, Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, Ernest Bryll oraz przewodniczący Jan A.P. Kaczmarek.

"Zimna wojna" - nagrody

Kandydatura do Oscara to już duże wyróżnienie, ale produkcja Pawła Pawlikowskiego została doceniona także innymi nagrodami. Film został uhonorowany Złotymi Lwami podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a także otrzymał nagrodę za reżyserię na festiwalu w Cannes.

Lista nominowanych do Oscarów 2019 zostanie udostępniona na początku przyszłego roku. 91. ceremonię rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej zaplanowano na 24 lutego 2019

MT

Więcej o:
Komentarze (15)
"Zimna wojna" rozpoczyna walkę o Oscara. Już jest amerykański zwiastun filmu
Zaloguj się
 • vfib

  Oceniono 16 razy 16

  Fajnie. Trzymam kciuki...

 • 100-sto

  Oceniono 7 razy 7

  Bardzo dobry zwiastun. Trzymam kciuki.

 • mazen17

  0

  Nie o Żydach więc bez szans.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz -1

  Film bedzie pokazywany w malych salkach na obrzezu miast i miasteczek. Nie ma szans na duza dystrybucje. Zaden film nieamerykanski nie whodzi na glowna siec kin.

 • pawelpap9

  Oceniono 18 razy -16

  Hmm... Mieszkam w Stanach ale nigdy o tym filmie nie słyszałem. Może to dlatego ze nikt tu nie wie o jego istnieniu i ani gazety ani tv o nim nie mówią? No ale miło ze przynajmniej w Polsce uchodzi za sukces.

 • poochojek

  Oceniono 27 razy -27

  ojojoj ale nudy znowu z pierdziszewa

 • adam3407

  Oceniono 36 razy -34

  "Ida" i "Zimna wojna" to szmiry. "Podróże Dostojewskiego" wyszły mu całkiem nieźle, ale ten film do publiki raczej nie dotarł i nie dotrze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX