Nowe zdjęcia z planu filmu "Piłsudski". Borys Szyc jest nie do poznania. "Czekałem na taką pierwszoplanową rolę"

Premiera filmu o Józefie Piłsudskim zapowiedziana jest dopiero na przyszły rok, jednak z planu zaczynają się pojawiać już pierwsze zdjęcia. W rolę marszałka wcieli się Borys Szyc.

W ostatnim czasie Borys Szyc nie może narzekać na brak propozycji zawodowych. Aktor wystąpił między innymi w święcącej sukcesy na świecie "Zimnej Zimnie" oraz nagrodzonym na festiwalu w Gdynii "Kamerdynerze". Od dwóch miesięcy Szyc pracuje na planie filmu "Piłsudski", w którym wcieli się w tytułową rolę. 

Obok Borysa Szyca na ekranie pojawią się również Magdalena Boczarska, Jan Marczewski i Józef Sławiński. Aktorzy wzięli udział w spotkaniu prasowym na planie filmu, które odbyło się w Muzeum Kinematografii w Łodzi.

Borys Szyc o roli Piłsudskiego

Szyc nie ukrywa swojej ekscytacji. Aktor, choć należy do tych najpopularniejszych, dawno nie zagrał w filmie tego typu.

Piłsudski to postać, która cały czas jest w ogniu wydarzeń. Czekałem na taką pierwszoplanową rolę - powiedział na spotkaniu.

Film skupia się na mało znanym okresie w życiu Piłsudskiego. Marszałek jest 40-latkiem, który ma niewiele wspólnego z tym, jak się dziś o nim mówi. Jak zdradził Borys Szyc, słynny działacz niepodległościowy zostanie przedstawiony jako prawdziwy terrorysta, który napada na pociągi i kradnie pieniądze Rosjonom.

Pierwszy klaps na planie "Piłsudskiego" padł 9 sierpnia. Premiera filmu jest zapowiedziana na 8 listopada 2019 roku.

Więcej o: