Netflix wycofuje część seriali i filmów w październiku. Znikają m.in. "Rick i Morty" i "Pamiętniki wampirów"

Od października w Netfliksie nie zobaczymy już seriali "Rick i Morty" czy "Pamiętniki Wampirów". To tylko kilka z wycofanych w tym miesiącu pozycji. Jeśli ich jeszcze nie obejrzeliście, macie już mało czasu.

Netflix poza własnymi produkcjami oferuje użytkownikom szeroki wybór filmów i seriali innych producentów. Niestety licencja na każdy z nich z czasem wygasa, w związku z czym co miesiąc z platformy znikają różne tytuły. Ale spokojnie, w ich miejsce pojawiają się też nowe.

Netflix w październiku wycofuje te seriale i filmy

"Rick i Morty" to kultowy serial animowany popularny na całym świecie. Do tej pory widzowie Netfliksa mogli się nim cieszyć bez ograniczeń, jednak w październiku to się skończy. Jeśli zostały wam jeszcze jakieś sezony do obejrzenia, lepiej się pośpieszyć.

"Pamiętniki Wampirów" są kolejną pozycją, która zniknie z listy dostępnych seriali. Produkcja jest oparta na serii bestsellerowych książek i jak nietrudno się domyślić opowiada o wampirach żyjących wśród ludzi. Polskim widzom serial może być znany także z telewizji, ale warto zaznaczyć, że jedną z głównych ról gra tam Paweł Wasilewski, powszechnie znany jako Paul Wesley.

Paul WesleyPaul Wesley fot. mat. prasowe

"Red 2" także przestanie być dostępny. To komedia szpiegowska z Brucem Willisem, Johnem Malkovichem, Helen Mirren, Anthonym Hopkinsem czy Cathrine Zetą-Jones. Oprócz tej pozycji z Netfiksa znikną także inne filmy z gwiazdorską obsadą.

Mówimy tu o takich tytułach jak "Niemożliwe" z Naomi Watts, Ewanem McGregorem i Tomem Hollandem, "All good things" z Ryanem Goslingiem i Kirsten Dunst czy "Sabotażu" z Arnoldem Schwarzeneggerem. Oprócz tego od paździenrika nie będziemy też mogli już obejrzeć komedii o zombie "Wiecznie żywy" czy zrealizowanego na podstawie popularnej gry komputerowej filmu "Warcraft: Początek".

Jak sprawdzić, który film zniknie z serwisu Netflix?

Netflix dla wygody użytkowników wyświetla datę ważności poszczególnych filmów, seriali i programów. Jest widoczna obok tytułu, który zostanie wycofany w przeciągu najbliższego miesiąca.

Można ją też sprawdzić na stronie z opisem danego filmu. Powiadomienie o zbliżającym się terminie wycofania filmu z Netfliksa jest również wyświetlane przez kilka pierwszych sekund po włączeniu odtwarzania. Haczyk tkwi w tym, że tylko raz dziennie.

Zanim dany serial czy film zostanie wycofany, Netflix rozważa zazwyczaj opcję przedłużenia licencji na podstawie kilku czynników, takich jak popularność i koszt danego tytułu czy czynniki regionalne i sezonowe.

Widzowie mogą też zasugerować Netfliksowi wprowadzenie do oferty konkretnych pozycji. Co miesiąc pojawia się też lista nowych tytułów, które będą dostępne na platformie.

Więcej o: