Miała być klapa, jest sukces. ''Zimna wojna'' Pawlikowskiego zarobiła już ponad 5 mln dolarów

Film ''Zimna wojna'' Pawła Pawlikowskiego nadal odnosi sukcesy na całym świecie. Tylko w Polsce zarobił już ponad 4 miliony dolarów.

''Zimna wojna'' Pawła Pawlikowskiego to jedna z najgłośniejszych polskich produkcji ostatniego roku. Po pierwszych informacjach o finansowej klapie okazało się, że rzeczywistość jest zupełnie inna. Dystrybutor szybko zdementował plotki o niepowodzeniu, a już w sierpniu mowa była o niekwestionowanym sukcesie. Film już wtedy miał już na koncie ponad 3 miliony dolarów czyli około 11 milionów złotych. 

''Zimna wojna'' Pawlikowskiego zarobiła ponad 5 milionów dolarów

Teraz wynik ten wzrósł jeszcze bardziej. Jak podaje serwis ''Box Office Mojo'', tylko w Polsce produkcja Pawlikowskiego zarobiła ponad 4 miliony dolarów (obecnie szacuje się, że jest to dokładnie 4 160 553 dolarów, czyli 15  655 774 złotych). A to nie koniec.

"Zimna wojna" wyświetlana jest na ekranach wielu kin w Europie (m.in. Holandii, Grecji, Niemczech, Francji czy Szwecji) i na świecie. Film zobaczyć mogli nawet mieszkańcy Brazylii, w USA ciągle zaś czeka na swoją oficjalną premierę. Ta odbędzie się w grudniu, czyli w okresie premier oscarowych "pewniaków". 

W samej Wielkiej Brytanii ''Zimna Wojna'' zarobiła już 1,17 mln dolarów, a w Czechach i Portugalii kolejno 34 425 i 24 564 dolarów (129 538 i 92432 złotych) . Łącznie film ma już na koncie prawie 5,4 miliona dolarów!

''Zimna wojna'' polskim kandydatem do Oscara

''Zimna wojna'' spodobała się widzom na całym świecie, nic więc dziwnego, że stała się polskim kandydatem do najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie - Oscara. 

Decyzję o walce o statuetkę widzowie poznali 24 września, a podjęło ją jury Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w składzie: Radosław Śmigulski, Stefan Laudyn, Barbara Hollender, Dorota Kobiela, Maria Sadowska, Anna Wydra, Michał Oleszczyk, Urszula Śniegowska, Mateusz Werner, Anna Ferens, Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, Ernest Bryll oraz przewodniczący Jan A.P. Kaczmarek.

To jednak nie wszystkie wyróżnienia dla filmu Pawlikowskiego. ''Zimna wojna'' wyświetlana była między innymi na festiwalu w Cannes, gdzie zdobyła nagrodę za  reżyserię, a na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobyła Złote Lwy i tytuł najlepszego filmu. 

Na co do kina w październiku?

Więcej o:
Komentarze (20)
''Zimna Wojna'' Pawlikowskiego zarobiła krocie. Na koncie ponad 5 milionów dolarów
Zaloguj się
 • naturelovers

  Oceniono 34 razy 28

  I słusznie, bo to jeden z najbardziej poruszających filmów ostatnich kilku lat. Widziałem go w irlandzkim kinie, także z przyjemnością konstatuję, że przyczyniłem się do jego finansowego sukcesu za granicą.

 • a_figa

  Oceniono 23 razy 19

  Bo to piękny film jest.....

 • karawa81

  Oceniono 11 razy 11

  budzet 22 miliony wiec juz sie zwrocil

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 10

  A co z najwybitniejszym polskim filmem czyli Smoleńskiem? Dotacje zwróciły się?

 • icaro

  Oceniono 10 razy 10

  Nie widziałem, ale krytycy hiszpańscy są zachwyceni a to dość dziwne.

 • fleshless

  Oceniono 4 razy 4

  kierwaaaaaa!!!
  kto wreszcie wprowadzi prawo jazdy na publiczne wypowiadanie się?!
  Przecież wypocin tych wszystkich trolo-przygłupów nie da się czytać!

 • baaag

  Oceniono 4 razy 4

  Nooo...Może być. Ma szanse. Wszyscy pamiętają braci Warner czyli pardon Wonsal z Krasosielca...

 • goonieczka09

  Oceniono 3 razy 3

  Na prawdę nie można zliczyć i podać prawidłowo wyników box officu na świecie? Przecież film zarobił łącznie już około 11 mln dolarów uwzględniając Polskę. Wystarczy zajrzeć na boxofficemojo.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 2 razy 2

  No to można kręcić Titanica...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX