Tomasz Kot i Zofia Wichłacz zagrają razem z Helen Hunt. Polscy aktorzy wystąpią w "World On Fire"

BBC ogłosiło już pierwszych członków obsady swojego nowego serialu o II wojnie światowej. Obok zdobywczyni Oscara Helen Hunt zagrają Tomasz Kot i Zofia Wichłacz.

Tomasz Kot jest jednym z polskich aktorów, którzy stają się coraz bardziej rozpoznawalni za granicą dzięki rolom w filmach takich jak "Zimna wojna" czy "Bogowie". Także młoda Zofia Wichłacz za sprawą zdobytych nagród filmowych i występów w produkcjach "Miasto 44" czy "Amok" zyskuje sobie przychylność zagranicznych producentów. Właśnie ogłoszono, że zagrają w jednym serialu z Helen Hunt. 

Tomasz Kot i Zofia Wichłacz zagrają z Helen Hunt

 "World on fire" czyli "Świat w ogniu" stworzył Peter Bowker znany z popularnego brytyjskiego serialu "Blackpool", zdobywca licznych nagród branżowych. Najnowsza produkcja skupi się na wydarzeniach pierwszego roku II drugiej wojny światowej i pokaże losy zwykłych ludzi z Anglii, Polski, Francji, Niemiec i USA. Serial ma zilustrować, jak dramatycznie wojna wpłynęła na ich codzienne życie. Zdjęcia mają się zacząć w tym tygodniu w Pradze. Potem ekipa trafi także do Manchesteru, Londynu, Paryża i Berlina - informuje samo BBC.

"World on fire" - obsada 

Ogłoszono też pierwszych członków obsady i trzeba przyznać, że lista jest obiecująca. Poza nagrodzoną Oscarem Helen Hunt w najnowszym serialu zagra nominowana do tej samej nagrody Lesley Manville, która zdobyła nagrodę Oliviera. U ich boku pracować będą wschodzące gwiazdy brytyjskiej kinematografii Jonah Hauer-King i Julia Brown.

Do Kota i Wichłacz na planie dołączą także Brian J. Smith, Bruno Alexander, Johannes Zeiler i Eugénie Derouand.

 

"World on fire" - polski wątek

Wiemy też, że Warszawa niewątpliwie odegra znaczącą rolę w fabule serialu. Jak zdradził już twórca Peter Bowker:

"World on fire" opowiada ukryte w tle wielkich wydarzeń historycznych ludzkie historie. Zaczyna od historii Harry'ego, angielskiego tłumacza w Warszawie, jego polskiej kochanki Kasi, po Lois, dziewczynę, która czeka na niego w domu.

Serial będzie miał siedem godzinnych odcinków.

Więcej o: