Netflix i BBC szykują serial o Draculi. Zrobią go twórcy "Sherlocka Holmesa" z Benedictem Cumberbatchem

Netflix i BBC szykują gratkę dla wielbicieli opowieści o hrabi Draculi. Na ich warsztat trafiła właśnie klasyczna powieść Brama Stokera.

Hrabia Dracula zostanie bohaterem trzyodcinkowego serialu opartego na klasycznej powieści Brama Stokera. Scenariusz napiszą autorzy popularnego na całym świecie serialu o Sherlocku Holmesie żyjącym we współczesnym Londynie.

Netflix zrobi "Draculę"

Netflix i BBC wspólnie wyprodukują serial o najsłynniejszym wampirze świata, hrabi Draculi. Właśnie ogłoszono, że za scenariusz będą odpowiedzialni ci sami ludzie, którzy stoją za sukcesem ostatniego głośnego serialu BBC o Sherlocku Holmesie: Steven Moffat i Mark Gatiss.

To dzięki tej realizacji odtwórcy głównych ról, Benedict Cumberbatch i Martin Freeman, zyskali międzynarodową sławę i zagrali w tak głośnych hollywoodzkich filmach jak "Hobbit" Petera Jacksona czy marvelowski "Doktor Strange".

Piers Wenger z BBC zapewnia, że serial zapowiada się naprawdę interesująco:

Niesamowita wizja Draculi Stevena i Marka jest jednocześnie błyskotliwa i przerażająca. Dzięki ich talentowi fani doświadczą potęgi powieści Brama Stokera w zupełnie nowej jakości.

"Dracula" Netfliksa i BBC - co jeszcze wiemy?

Serial ma się składać z trzech odcinków. Każdy z nich będzie trwał 90 minut. Akcja będzie osadzona w epoce wiktoriańskiej. Historia zacznie się w 1897 roku w Transylwanii. Stamtąd hrabia Dracula uda się do Londynu, z którym wiąże iście krwiożercze plany. Premiera serialu odbędzie się na kanale BBC ONE w Wielkiej Brytanii i na Netfliksie dla całej reszty odbiorców.

Książka o Draculi dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Więcej o: